Dukle se venku nedaří. V Budějovicích prohrála 0:1.

09.05.2015, 16:00
Střelecký ostrov

SK Dynamo Č. Budějovice

27. kolo, Synot liga 2014/15

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Křížek – Janotka, Podstavek, Novák, Eliáš – Řezáč, Kladrubský (C) – Pešek, Benát (86. Volešák), Funda (46. Škoda) – Kalod (74. Linhart).

Sestava hosté: Rada – Karavajev, Jeřábek, Polom, Matěj Hanousek – Považanec, Daniel Tetour (57. Přikryl), Marek Hanousek (C) – Čajić, Beauguel, Mareš (68. Blažek).

• Branky: 14. Funda. ŽK: 66. Hanousek Marek. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Hrabovský.
Rozhodující branka zápasu padla už ve 14. minutě. Ač si Dukla ve zbytku utkání vytvořila několik gólových příležitostí, nepodařilo se jí nepříznivý stav zvrátit a vrací se z Budějovic bez bodu.

Hodnocení trenéra:

Luboš Kozel: „Jsem velmi zklamaný, protože jsme sem jeli vyhrát a přiživit své šance na evropské poháry. Do utkání jsme vstoupili slušně, byli jsme víc na míči, ale do koncovky jsme se moc nedostávali a protože jsme soupeře pustili lacino do vedení, udělali jsme si ten zápas ještě těžší. Pak jsme si nějaké příležitosti vytvořili, ale domácí byli klidní, hráli ze zadu na brejky a hrozili ze standardních situací. Po prostřídání jsme se zlepšili, ale střílení branek nám letos dělá problémy a i když jsme si šance vytvořili, vyrovnávací branku jsme nevstřelili. Gratuluju domácím, je to jejich první vítězství na jaře, které si za bojovnost a důraz zasloužili.“

František Cipro: „Poprvé jsme odehráli zápas s nulou. Je to fotbalová ironie, že jsme po dlouhé době vyhráli, a to nad nejlepším a nejfotbalovějším soupeřem, který tady na jaře byl. Měli jsme trošičku štěstí, že jsme žádnou branku nedostali, ale kdybychom měli štěstí ještě víc, mohli jsme dát zase víc branek. Každopádně to nic nemění. Kdybychom minulý týden na Slavii neprohráli, mohlo to být všechno jinak, ale bohužel se tak nestalo.“