PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Tetour

Dukla zvítězila v úvodu jara nad Libercem

12. 2. 2016 | Redakce

Dukla zvítězila v úvodu jara nad Libercem

V úvodním utkání jarní části Synot ligy zvítězila domácí Dukla na Slovanem Liberec 2:0. Po počátečních dvaceti minutách, ve kterých byl lepším týmem Liberec, převzala iniciativu Dukla a ve zbytku utkání dominovala. Skóre otevřel Berger a druhý gól přidal vlastní brankou hostující Karafiát.

17. kolo, pátek 12. 2. 2016, 18:00, Juliska | Zápas ON-LINE
Slovan LiberecSlovan Liberec

Dukla Praha: Hroššo – Milošević, Gorkšs, Štetina, Vrzal – Marek Hanousek (K), Považanec, Néstor – Berger (85. Manzia), Vašíček (87. Smejkal), Breznaník (68. Mareš).
Slovan Liberec: Koubek – Hovorka, Bartošák, Pokorný (K), Ljulka (63. Bartl) – Karafiát, Sýkora, Folprecht (80. Shala), Jefremov (46. Vůch) – Bakoš, Rabušic.
Branky: 35. Tomáš Berger, 48. Ondřej Karafiát (vlastní).
ŽK: 58. Lukáš Hroššo - 39. Lukáš Bartošák, 60. Serhij Ljulka.
Rozhodčí: M. Zelinka - O. Pelikán, J. Paták (J. Jech).

V prvních minutách utkání byl aktivnějším týmem Slovan Liberec. Ve 4. minutě minula Bartošákova střela branku domácích jen velmi těsně. Ve dvacáté druhé minutě se míč dostal k Vašíčkovi, ale Koubek si s jeho hlavičkovým pokusem poradil. Hned v zápětí vytáhl Hroššo skvělým reflexivním zákrokem centr, který byl sražený na vlastní branku Považancem. 29. minuta přinesla šanci domácí Dukly, když nebezpečně pálil Néstor a brankář Koubek byl nucen jeho přízemní pokus vyrazit. První gól jarní části Synot ligy vstřelila Dukla. Miloševičův centr z pravé strany přizvedl Sýkora a míč přistál na hlavně TOMÁŠE BERGERA, který mířil hlavou přesně k tyči. Pět minut před koncem první půle střílel tvrdě Breznaník. Jeho pokus byl stražený bránícím hráčem těsně mimo branku střeženou Koubkem. K velkému závaru došlo v závěru prvního poločasu v pokutovém území Liberce. Nejprve Koubek vyrazil Vrzalovu střelu, následně se odražený míč dostal k Bergerovi, který jej hlavou poslal do břevna. Závěrečná Hanouskova hlavička se do branky již nevešla.

Hned v úvodu druhé půle střílel Néstor k levé tyči Koubkovy brány, avšak hostující gólman střelu pohotově vyrazil. Za další dvě minuty již Dukla zvýšila na 2:0. Ondřej Karafiát si srazil do vlastní brány centr Václava Vašíčka. V 69. minutě zkusil štěstí z dálky Bakoš, ale Hroššo se překvapit nenechal. O několik minut později hlavičkoval Mareš v nadějné pozici pouze do boční sítě. V 78. minutě postupoval aktivně hrající Vašíček z úhlu na Koubka. Se zakončením lehce váhal a tak se stihl včas vrátit Pokorný a střelecký pokus zablokovat. Poslední desetiminutovku načala dalekonosná střela domácího Považance, která skončila těsně mimo tři tyče. Závěr utkání výrazné příležitosti nepřinesl a tak Dukla zvítězila v úvodním utkání jarní části Synot ligy 2:0.

Jindřich Trpišovský: „Změna charakteru utkání přišla po inkasované brance, která s námi zamávala na můj vkus až moc. Náš, do té doby dobrý výkon, se zhroutil, vytratili jsme se ze hřiště. Je to pro mne zklamání. Dukla od vstřeleného gólu byla jasně lepším týmem a náš výkon šel rapidně dolu. Z mého pohledu to bylo dáno tím, že jsme prohrávali a tím se rozpoložení na hřišti změnilo. Začali jsme se na hřišti schovávat a nebyli jsme tak aktivní, jako do té doby.“

Luboš Kozel: „Pro nás bylo utkání s Libercem důležité, protože náš bodový zisk nebyl po podzimu zrovna vysoký a případný další nezdar by pro nás byl jen komplikací. Začátek utkání jsme moc nezachytili, byli jsme nervózní, moc jsme si nedokázali poradit s napadáním Liberce, neměli jsme odražené míče, prohrávali jsme souboje a prvních 25 minut jsme byli tím horším na hřišti. V té době nás podržel Lukáš Hroššo. Utkání pak zlomil první gól, vzrostlo nám sebevědomí, byli jsme lepším týmem a před koncem poločasu jsme mohli ještě vedení zvýšit. Vstup do druhé půle se nám povedl, a to zejména z defenzivního hlediska. Byli jsme kompaktní, soupeře jsme napadali a více méně jsme tímto presinkem vybojovali druhý gól. Od té chvíle jsme měli hru pod kontrolou, a kdybychom byli klidnější na míči, mohli jsme ještě branky přidat.“