OBRAZEM: První jarní kolo proti Liberci pohledem fotografa

FK Dukla Praha

17. kolo, Synot liga 2015/16

FC Slovan Liberec

Sestava domácí: Hroššo – Milošević, Gorkšs, Štetina, Vrzal – Marek Hanousek (K), Považanec, Néstor – Berger (85. Manzia), Vašíček (87. Smejkal), Breznaník (68. Mareš).

Sestava hosté: Koubek – Hovorka, Bartošák, Pokorný (K), Ljulka (63. Bartl) – Karafiát, Sýkora, Folprecht (80. Shala), Jefremov (46. Vůch) – Bakoš, Rabušic.

• Branky: 35. Tomáš Berger, 48. Ondřej Karafiát (vlastní).
    ŽK: 58. Lukáš Hroššo - 39. Lukáš Bartošák, 60. Serhij Ljulka.
    Rozhodčí: M. Zelinka - O. Pelikán, J. Paták (J. Jech).
  • Diváci: 2358
Před utkáním jsme na Julisce oslavili životní jubileum bývalého hráče Dukly Praha, Josefa Jelínka a uctili památku bývalého hráče Dukly Praha, Ivana Bilského. O poločase pak došlo k poděkování fanklubu bývalému předsedovi Dukla klubu, panu JUDr. Antonínu Jánskému. Dukle vstup do jarní části Synot ligy vyšel výborně a připsala si první tři body roku 2016!

Josef Jelínek slavil své životní jubileum.

Minuta ticha za Ivana Bilského.

První jarní střelec Tomáš Berger!

Oslava první jarní branky.

Hodnocení trenéra:

Jindřich Trpišovský: „Změna charakteru utkání přišla po inkasované brance, která s námi zamávala na můj vkus až moc. Náš, do té doby dobrý výkon, se zhroutil, vytratili jsme se ze hřiště. Je to pro mne zklamání. Dukla od vstřeleného gólu byla jasně lepším týmem a náš výkon šel rapidně dolu. Z mého pohledu to bylo dáno tím, že jsme prohrávali a tím se rozpoložení na hřišti změnilo. Začali jsme se na hřišti schovávat a nebyli jsme tak aktivní, jako do té doby.“

Luboš Kozel: „Pro nás bylo utkání s Libercem důležité, protože náš bodový zisk nebyl po podzimu zrovna vysoký a případný další nezdar by pro nás byl jen komplikací. Začátek utkání jsme moc nezachytili, byli jsme nervózní, moc jsme si nedokázali poradit s napadáním Liberce, neměli jsme odražené míče, prohrávali jsme souboje a prvních 25 minut jsme byli tím horším na hřišti. V té době nás podržel Lukáš Hroššo. Utkání pak zlomil první gól, vzrostlo nám sebevědomí, byli jsme lepším týmem a před koncem poločasu jsme mohli ještě vedení zvýšit. Vstup do druhé půle se nám povedl, a to zejména z defenzivního hlediska. Byli jsme kompaktní, soupeře jsme napadali a více méně jsme tímto presinkem vybojovali druhý gól. Od té chvíle jsme měli hru pod kontrolou, a kdybychom byli klidnější na míči, mohli jsme ještě branky přidat.“