PORTRÉTY Z JULISKYDavid Douděra

Dukla zahájila Tipsport ligu kanonádou

10. 1. 2015 | Redakce

Dukla zahájila Tipsport ligu kanonádouVysokým vítězstvím 6:0 začala Dukla zimní ligu na Vyšehradě. Berger završil hattrick. Nepříjemnou kaňkou na utkání je zranění Krmenčíka..

Tipsport liga - Vyš., sobota 10. 1. 2015, 11:00
Č. BudějoviceČ. Budějovice

Dukla Praha: Rada - Juroška (46. Karavajev), Jeřábek, Polom (46. Štetina), Preisler (61. Kluk) - Tetour (46. Brejcha), Hlinka (46. Považanec), Hanousek Marek - Berger, Krmenčík (23. Mareš), Čajič (46. Vopat)
Č. Budějovice: Křížek - Dvořák (46. Řezáč), Lengyel (Podstavek), Jarabica, Vaněk (46. Hanzlík) - Linhart, Benát, Volešák, Švantner, Škoda - Kalod.
Branky: 28. Mareš, 38. Polom, 65. Mareš, 45, 73. a 79.. Berger. Rozhodčí: Vnuk - Šimáček, Myška.

V první desetiminutovce měla obě mužstva po jedné střele, jako první pálil z voleje Volešák, Filip Rada skvělé zareagoval a míč vyrazil. O chvíli později protáhl Křížka ránou k tyči Marek Hanousek, ale i tato akce skončila bez branky. Ve 28. minutě chtěl Čajič prostrčit míč do vápna na Bergera, budějovická obrana však míč zblokovala, záhy ho však vybojoval Marek Hanousek, který přihrál volnému Marešovi a ten střelou z prava na zadní tyč otevřel skóre. Velká šance vznikla, když po pravé straně poslal Juroška míč Čajičovi, který centrem našel Bergera, jeho střelu zblokoval Křížek. Ve 38. minutě vyslal střílený centr Marek Hanousek, míč propadl až k Polomovi, který hlavou zvýšil na 2:0. V poslední minutě prvního poločasu vybojoval míč Preisler, posunul nalevo na Bergera a ten propálil Křížka střelou na vzdálenější tyč potřetí.

V 54. minutě střílel pohotově Marek Hanousek, ale Křížek velmi dobře zareagoval. V 65.minutě vyslal nebezpečnou přihrávku do vápna Dino Kluk. Zakončení Bergera opět chytil Křížek. V 65. minutě zvýšil přesnou střelou na 4:0 Mareš! V 73. minutě přidal pátou branku Dukly Berger, jehož střela byla tečována a skončila za zády Křížka. Berger v 79. minutě završil hattrick, když prokličkoval budějovickou obranou a pečetil výsledek zápasu na 6:0.

Luboš Urban: "Já budu stručný. Sice se nám povedl úvod, ale pak nám nevydržely síly a Dukla nás přehrála. My se vracíme ze soustředění z Třeboně, a to se na nás v zápase projevilo. Nebyli jsme o krok pozadu ale o tři, čtyři až pět kroků. Prohra 0:6 je pro nás ještě přijatelná, protože ve druhém poločase měla Dukla ještě tři, čtyři tutové šance. Samozřejmě mě to netěší, prohrát hned první zápas takovým rozdílem, ale my jsme na tyhle příděly zvyklí. Ve středu to bude zase jiné mužstvo, odpočaté, a věřím, že i výsledek bude lepší. V danou dobu byla Dukla pro nás až moc těžký soupeř."

Luboš Kozel:"Jsem rád, že mužstvo hrálo s chutí celý zápas, bylo aktivní a dobře se pohybovalo. Ale také nemůžu nevidět, že soupeř přijel rovnou ze soustředění a jeho mužstvo je unavené, což v této fázi přípravy dělá hrozně moc. Mužstvu a hlavně té mladší části dnešní vítězství dalo pozitivní náboj do další práce, ale prakticky to nic neznamená a raději bych ho vyměnil za vítězství v mistrovském utkání. Jsem spokojený s dnešním výkonem, až na prvních 10-15 minut, kdy jsme do utkání špatně vstoupili. Vítězství je dnes určitě zasloužené."