Dukla využila přesilovku a zaslouženě vyhrála!

4:1

(1:1)

7. kolo, ePojisteni.cz liga 2016/17

Bohemians 1905

Sestava domácí: F. Rada – Kušnír, Štetina, Bezpalec, Preisler – Marek Hanousek (K), Považanec (87. Vopat), Daniel Tetour – Čajič (74. Miloševič), Olayinka, Juroška (59. Néstor).

Sestava hosté: Budinský – Dostál, Šmíd, Krch (K), Havel – Hubínek – M. Hašek, Mašek (67. Jindřišek), Jirásek, Luts (88. Berger) – Holenda (75. Jeslínek).

• Branky:24. Olayinka, 66. Považanec, 80. Kušnír, 90. Néstor – 13. Mašek.
    ŽK: 41. Juroška, 72. Kušnír – 33. Luts, 55. Jirásek,
    ČK: 44. Havel.
    Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Hájek.
  • Diváci: 3147
V deštivém sobotním odpoledni vybojovala Dukla velmi povedeným výkonem důležité 3 body v městském derby s Bohemians. O vítězství se góly postarali Olayinka, Považanec, Kušnír a Néstor.

Miroslav Koubek: „Dukla vyhrála zaslouženě. Je to těžké hrát poločas o jednoho muže méně proti kombinačně silné Dukle, nakonec jsme kapitulovali a výsledek je, jaký je. Do té doby byl výsledek 1:1, měli jsme tam dobré pasáže, ale Dukla od začátku tahala za silnější provaz, dávali dobré průnikové přihrávky, s jejichž zachycováním jsme měli v záloze problém, byli na nás připravení a měli velkou motivaci. Proti jinému mužstvu by se nám hrálo v deseti lépe.“

Jaroslav Hynek: „Kdybych to měl zhodnotit dvěma slovy, tak bych řekl, obrovská spokojenost.

Bohemka potvrdila to, co jsme od ní čekali, byla bojovná, hráli hodně na Honzu Holendu, což souviselo s tím, že jsem celý první poločas nebyl spokojený s defenzívou, jak jsme přistupovali k našemu taktickému záměru, ve kterém jsme propadali a díky tomu jsme dostali tu první branku. Ale o poločase, kdy jsme udělali jisté korekce, jsme to plnili, i když celkově tomu pomohlo to vyloučení. V určité fázi, by pro některý tým to vyloučení nemuselo být dobré, ale k našemu naturelu hry, kdy chceme kombinovat, tak nám to jednoznačně prospělo. Jsem rád, že kluci toho využili, měli jsme tam spoustu příležitostí, dali krásné branky a vyhráli.“