PORTRÉTY Z JULISKYFilip Hašek

Dukla vyloupila stadion v Mladé Boleslavi

3. 8. 2014 | Redakce

Dukla vyloupila stadion v Mladé Boleslavi

Po bezbrankové remíze s Baníkem nás čekal velice těžký soupeř a účastník předkola Evropské ligy. Dukla se ale nezalekla a po velice koncentrovaném výkonu a premiérové brance Jeana-Davida Beauguela v SYNOT lize si veze z Mladé Boleslavi tři body!

2. kolo, neděle 3. 8. 2014, 17:00, Městský stadion - U stadionu, Mladá Boleslav
Mladá Boleslav Mladá Boleslav

Mladá Boleslav: Hruška – Kysela, Smejkal, Navrátil, Bořil – Ščuk, Šisler – Skalák, Šultes (62. Wágner), M. Vukadinovič (46. Lalkovič) – Ďuriš (62. Magera).
Dukla Praha: Chudý - Karavajev, Štetina, Vorel, Hanousek Matěj - Gedeon (81. Hlinka), Hanousek Marek, Čajič - Berger, Beauguel (90. Jeřábek), Krmenčík (39. Mareš).
Branka: 4. Beauguel. ŽK: 13. Gedeon, 25. Karavajev, 45. Berger, 62. Chudý. Rozhodčí: Královec - Paták, Hájek.

Na začátku utkání brankář domácích špatně vystihl malou domů, Jean-David Beauguel tak měl lehkou úlohu a poslal Duklu svým premiérovým gólem v SYNOT lize do vedení 1:0. Ke střele se dostala v 10. minutě i Boleslav, po centru zakončil z hranice šestnáctky Smejkal do rukou Chudého. O chvíli později centroval z levé strany Čajič, našel nabíhajícího Marka Hanouska, který trefil pouze před brankou ležícího Beauguela. Dobře vypadala následná akce Marka Hanouska, po levé straně prostrčil Matějovi Hanouskovi, ten Krmenčíkovi, který v dobré pozici vystřelil, ale branku minul. Patnáct minut před koncem poločasu se k hlavičce propracoval Šultes, ale i on trefil Martina Chudého. Standardní situace z pohledu Dukly se ujal ve 36. minutě Čajič a přímou střelou minul levou tyč.

Autorem první střely na bránu druhého poločasu byl Aldin Čajič, byl však z úhlu a Navrátil míč srazil na rohový kop. Velmi nebezpečně vypadala akce z 56. minuty, Mareš přesně nacentroval do vápna na úplně osamoceného Čajiče, kterému k zakončení chybělo půl kroku. Obrovskou šanci měl na kopačkách Beauguel, Gedeon mu po samostatném průniku obranou předložil zpětnou přihrávkou míč do malého vápna, ale Jean-Davidova střela minula těsně pravou tyč. V 70. minutě z rychlého protiútoku poslal Mareš centr na Beauguela, střelu tentokrát zneškodnil brankář Hruška. Devět minut před koncem se blýskl krásným zákrokem i Martin Chudý, když vytáhl Ščukovu ránu. V 89. minutě si dělal prostor v malém vápně Wágner, ale Lukáš Štetina vytáhlému útočníkovi zabránil v razantní hlavičce, z následného rohu Boleslav nezahrozila. V tříminutovém nastavení už žádná výrazná šance nepřišla a tak si Dukla odvezla z Městského stadionu všechny body!

Luboš Kozel: „V Boleslavi jsme neuhráli nikdy ani bod, ta série skončila, já jsem nesmírně rád a toho vítězství si cením. Pravdou je, že jsme gól dali po chybě domácího brankáře, ale za první poločas, ač měli domácí více ze hry, jsme je do gólové šance nepustili, poradili jsme si i se standardkama a vedení bylo v zasloužené. Druhý poločas domácí prostřídali, určitě jejich hru oživil Lalkovič, ale dá se říct, že jedinou šanci měl kolem osmdesáté minuty Ščuk, kdy nás Martin Chudý podržel. Je škoda, že jsme neproměnili šance, které jsme si vytvořili. Dvě měl Jean-David, jednou na první tyči, jednou na zadní tyči. Mohli jsme odskočit na rozdíl dvou branek a konec zápasu dohrát klidněji. Po ne zcela zvládnutém utkání s Ostravou, mají pro nás body z Boleslavi cenu zlata.“

Média

• Video: Luboš kozel po utkání s Boleslaví