PORTRÉTY Z JULISKYMartin Chlumecký

Dukla veze z Písku další vítězství. Porazila České Budějovice.

20. 1. 2016 | Redakce

Dukla veze z Písku další vítězství. Porazila České Budějovice.

Třetí přípravný zápas skončil dalším vítězstvím Dukly. České Budějovice porazila 3:1. Brankově se prosadil Jakub Mareš, Aldin Čajič a Tomáš Berger.

PU, středa 20. 1. 2016, 11:00, Písek
Č. Budějovice Č. Budějovice

Č. Budějovice: I. polovina: Křížek – Havel, Novák, Benát, Klesa, Čavoš, Wermke, Jurdík, Pešek, Šimák, Vaněk. II. polovina: Křížek – Klesa (65. Řezáč), Hric, Novák, Funda, Kadula, Čavoš, Jurdík, Šimák, Pešek (84. Bálek), Ujec.
Dukla Praha: Hroššo – Miloševič (46. Juroška), Štetina, Gorkšs (46. Smejkal), Preisler (46. Vrzal) - Hanousek (46. Tetour Dan.), Považanec, Čajič (46. Berger) - Nestor, Manzia, Mareš (46. Vašíček).
Branky: 82. Jurdík – 24. Mareš, 26. Čajič, 74. Berger (pen.).

Prvních deset minut zápasu přineslo po jedné šanci na každé straně. Jako první pálil Néstor, Křížek ho pohotovým zákrokem vychytal. O tři minuty později si naskočil na centr Jurdík, ale trefil pouze brankáře Hrošša.

V šestnácté minutě se do míče opřel Štetina a bylo z toho břevno.

Po dalších deseti minutách hry Dukla skórovala, a to hned dvakrát. Jako první vstřelil branku Jakub Mareš, který si v malém vápně naskočil na centr a hlavou umístil míč za Křížkovy záda.

O dvě minuty později si na penaltovém puntíku zpracoval míč Aldin Čajič a přesnou střelou k pravé tyči poslal Duklu do dvoubrankového vedení.

Ve druhém poločase si připsal první střeleckou šanci budějovický Kadula, nemířil ale přesně.

Pozornost brankáře Křížka otestoval Néstor, ale budějovický gólman střelu k levé tyči kryl.

V 74. minutě byla odpískána penalta za faul na Manziu. K pokutovému kopu se postavil Tomáš Berger a nemýlil se.

V závěru poločasu nakonec Budějovice korigovaly konečný výsledek, když Milan Jurdík střelou z hranice malého vápna dostal míč do branky Dukly.

Luboš Kozel: "Dnes jsme podali rozhodně lepší výkon než ve Vlašimi. V první půli jsme se dostali do dvoubrankového vedení a měli i další gólové šance. Ve druhém poločase jsme na to navázali, ale tím, že byl zápas rozhodnutý, dovolili jsme soupeři v závěru utkání naším nedůrazem snížit a ještě mohl dát branku na 3:2. Ale ve skrze jsme dnes spoustu tutových šancí spálili a hodně jich chytil brankář Křížek, takže dnes jsem s výkonem spokojený."

Dnes v 10:15
FK Dukla Praha