PORTRÉTY Z JULISKYRóbert Kovaľ

Dukla veze z Ostravy 3 body!

6. 3. 2016 | Redakce

Dukla veze z Ostravy 3 body!

V bojovném utkání dokázala Dukla otočit nepříznivý vývoj zápasu a všechny 3 body si odvezla na Julisku. První branka padla po přímém kopu Hrubého. Za hosty srovnal Ondřej Vrzal a před koncem prvního poločasu poslal Duklu do vedení tradiční střelec Tomáš Berger.

20. kolo, neděle 6. 3. 2016, 15:00, Vítkovice Aréna | Zápas ON-LINE
Ostrava Ostrava

Ostrava: Chmiel – Dostál, Kaša, Vraštil, Lučić – Mondek (85. Helešic), Hrubý, de Azevedo, Lásik (80. Šašinka J.), Holzer (K) – Šašinka O. (46. Ožvolda).
Dukla Praha: Hroššo – Miloševič, Štetina, Gorkšs, Vrzal – Považanec, Marek Hanousek (K), Daniel Tetour (76. Néstor) – Berger, Vašíček (80. Beauguel), Breznaník (61. Čajič).
Branky: 17. Hrubý – 26. Vrzal, 43. Berger.
ŽK: 20. Vraštil, 76. Lásik – 16. Štetina, 27. Vrzal, 54. Breznaník, 57. Tetour Daniel, 75. Vašíček.
Rozhodčí: Houdek – Moláček, Hájek.

Jako první zkusil z dálky štěstí Dostál, avšak jeho tvrdá střela proletěla nad břevnem Hroššovy branky. V 17. minutě šli domácí do vedení. Hrubého centrovaný balón ze standardní situace proletěl pokutovým územím bez toho, aby ho někdo tečoval a zapadl k vzdálenější tyči. Hroššo se po něm marně natahoval. Následně Lučič přízemní střelou protáhl dukelského gólmana. Dukla se dočkala branky ve 26. minutě. ONDŘEJ VRZAL se obratně zbavil jednoho z ostravských obránců a poté zpoza pokutového území zakroutil pravou nohou míč na vzdálenější tyč Chmielovy brány. Velkou možnost spálil Breznaník, když si ve vápně zpracoval Bergerův centr zprava, ale jeho následná střela Chmiela neohrozila. Ve 43. minutě Dukla otočila stav utkání. Vysoký balon propadl za ostravské stopery, za kterými vyplul TOMÁŠ BERGER a umístil střelu k tyči.

Ve druhém poločase se hra přiostřila a přibylo tvrdých zákroků na obou stranách. Na výraznější příležitost po změně stran museli diváci na vítkovickém stadionu čekat do 65. minuty. Na rohový kop zahrávaný Bergerem si na vzdálenější tyč naběhl Gorkšs a jeho hlavičkový pokus skončil těsně vedle pravé tyče. Baník v 73. minutě zahrozil z přímého kopu, na který si naběhl osamocený Vraštil, ale jeho hlavička přeletěla břevno branky pražského týmu. V 88. minutě proletěla Azevedova křižná střela těsně kolem tyče branky, kterou hájí Hroššo. V závěrečných minutách si Baník žádnou další příležitost nedokázal vytvořit nedokázal. Dukla uhájila vítězství 1:2 a odvezla si na Julisku 3 body.

Luboš Kozel: „Spokojený jsem s výsledkem, ale náš výkon byl snad jeden z nejhorších. V začátku jsme se nechytli, a když už jsme se z něj začali vzpamatovávat, domácí nám dali lacinou branku a tím jsme je dostali opět na koně. Naštěstí Ondra Vrzal dal nádhernou střelou gól a tím nás postavil na nohy. Do konce poločasu se náš výkon zvedl a dostali jsme se do vedení. Ve druhém poločase jsme změnili způsob bránění, ráz utkání se trochu změnil, bylo více situací před brankami a domácí měli více ze hry. Já jsem věřil, že dokážeme z rychlého protiútoku utkání rozhodnout, ale protože jsme kazili, nedokázali otočit hru, dát včas balón nahoru a nebyli přesní, tak to drama bylo až do konce. Za poctivou defenzivu máme dnes vítězství, ale ofenzivu kladně nehodnotím.“

Vlastimil Petržela: „Dukla kondičně a kombinačně patří mezi nejlepší mužstva soutěže. Má v kádru spoustu zkušených hráčů a bylo to znát. Utkání jsme krásně začali, dostali jsme se z nacvičené standardky do vedení a je strašná škoda, že jsme si ho nechali sebrat. Kluci hráli velice dobře. Bohužel nám chyběl nahoře hráč, který by zakončoval. Míče nám tam prolétávaly, nikdo se do zakončení z centru nedostal. To byl náš jediný problém, utkání by slušela remíza, protože Dukla tu celkově lepší nebyla.“