Dukla veze z Jihlavy tři body! Výhru trefil v první půli Buchvaldek

(0:1)

19. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2020/2021

Lancman – Křišťál, Štefánek, Vlček, Peřina – Lacko, Červ (78. Chocholatý) – Ritter (46. Ševčík), Shudeiwa (46. Klobása), Arroyo (70. Tureček) – Vedral.

Rada – Souček (68. Barac), Piroch, Fišl, Chlumecký – Peterka, Doumbia (68. Krunert) – Faleye (80. Bin) – Buchvaldek (80. Šebrle), Fábry, Kozel (88. Hadaščok).

• Branky: 33. Buchvaldek. ŽK: Červ, Štefánek – Souček, Fábry. ČK: Štefánek (JIH). Rozhodčí: Szikszay – Leška, Volf. Střely na bránu: 3:5. Střely mimo: 4:1. Rohy: 2:0. Držení míče (v procentech): 46:54.
Premiéra nových trenérů Bohuslava Pilného a Aleše Majera dopadla na výbornou. Dukla v utkání 19. kola vyhrála na hřišti Jihlavy 1:0 po gólu Lukáše Buchvaldka z první půle a cenné tři body zapsala do tabulky znovu po více než měsíci.

Bohuslav Pilný (Dukla Praha): „Nelíbily se mi vstupy do obou poločasů, ve kterých byla Jihlava nebezpečná. Měli jsme i štěstí, že jsme to přečkali, protože soupeř v úvodu zápasu nastřelil tyč. Postupně jsme se dostávali do hry a dali Lukášem Buchvaldkem nádherný gól. Škoda, že jsme hru do přestávky nezklidnili další brankou. Šance na to byly. Ve druhé půli to byl místy boj. Jihlava toho ze hry moc neměla, museli jsme si ale dávat pozor na jejich standardky. Pro mě je nejcennější to, jak kluci na hřišti bojovali a chtěli vyhrát. Musím poděkovat Alešovi Majerovi, který tým výborně zná a spoustu věcí spolu od mého nástupu konzultujeme. Chci také zmínit, že mužstvo je výborně připravené. Byly to teď hektické dny, nikdy jsem neměl tak krátký čas na zápasovou přípravu. I proto jsem rád, že jsme to zvládli.“