Bohemians 1905

3:2

(3:0)

28. kolo, Gambrinus liga 2013/14

Sestava domácí: Berkovec - Pauschek, Berkovec, Šmíd, Kalina - Nerad (80. Ieremenko), Jindříšek, Rada, Hora (73. Bartek) - Moravec, Lietava (90. Cseh)

Sestava hosté: Rada - Romera, Štetina, Jeřábek, Hanousek Matěj - Hanousek Marek (87. Marek), Gedeon, Hlinka (46. Ouedraogo) - Černý (55. Juroška), Pospěch, Mareš.

• Branky: 22. Šmíd, 28. Jindříšek, 40. Nerad - 59. Pospěch, 64. Juroška. ŽK: 80. Šmíd - 85. Jeřábek. Rozhodčí: Kovařík - Moláček, Hock.
  • Diváci: 3459
Dukla zažila v Ďolíčku derby dvou rozdílných poločasů. V prvním se Bohemians dostali do vedení 3:0. V tom druhém jsme i díky jedné brance debutanta Jurošky snížili na 2:3, ale bohužel jsme nestačili dát třetí branku, která by znamenala bodový zisk.

Luboš Kozel: "Byla to jedna z našich dalších zbytečných porážek. Od první minuty jsme soupeře přehrávali a vydrželo nám to asi deset minut, pak jsme dostali gól ze standardky a od té chvile jsme šli s výkonem strašně dolů. Já jsem mužstvo připravoval, že se Bohemce musíme vyrovnat v nasazení a bojovnosti, a v těchto atributech jsme první poločas absolutně propadli, protože jsme 80 % soubojů prohráli, a to i v pokutovém území, které jsou rozhodující. Po první brance jsme vypadli z role a nebyli jsme schopní z našeho rozestavení využít převahy hráčů ve středu pole a Bohemce stačilo být důrazná a přímočará a dostala se do tříbrankového vedení. O poločase byla v kabině trošku bouřka a ve druhém poločase jsme se zvedli. Dali jsme gól, dali jsme druhý kontaktní gól a měli jsme i na to vyrovnání. Nakonec, jako trest za tu první půli, se to nepovedlo a Bohemka dnešní utkani vítězně zvládla.".