Dukla v přáteláku proti Liberci litovala neproměněných šancí

9. 10. 2020 | Lukáš Šonský

Dukla v přáteláku proti Liberci litovala neproměněných šancí

Cenná konfrontace se špičkovým týmem nejvyšší soutěže. Dukla sehrála na krásném hřišti v Mnichově Hradišti přátelské utkání se Slovanem Liberec, kde herně obstála, ale nevstřelila ani jednu branku a soupeři podlehla 0:3.přát., pátek 9. 10. 2020, 11:00
Slovan Liberec Slovan Liberec
3:0
(2:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Slovan Liberec:

Knobloch – Fukala, Kacharaba (46. Pourzitidis), Jugas, Mikula (46. Kosek) – Pešek (46. Kosek), Barac (46. Tijani), Rondič, Nešický, Mosquera – Rabušic (46. Šulc).

Dukla Praha:

Kinský – Dancák, Piroch, Chlumecký – Krunert (46. Ullman), Kozma (C) – Kovaľ, Seung Bin (46. Fišl), Buchvaldek (46. Kozel), Ugwu – Hadaščok (46. Fábry).

Branky: 17. Rondič, 30. Rondič, 84. Šulc.

Komentář

Dukla šla do zápasu v téměř nejsilnější sestavě a ani soupeř své nejlepší hráče nešetřil. Od začátku hráli Pešek, Mosquera nebo Rabušic.

Slovan poprvé zahrozil v desáté minutě, kdy k Rondičovi propadl míč ve vápně a jeho střelu zblízka vyrazil pohotovým zákrokem gólman Kinský. O sedm minut později se poprvé měnilo skóre: po standardní situaci si na centr krásně naběhl Imad Rondič a hlavičkou ťukl míč za vyběhnutého Kinského.

Za Duklu byl celý zápas vidět urostlý nigerijský bijec Ugwu, který sváděl těžké souboje s libereckou obranou a snažil se urvat každý míč. Pěkně také střílel z hranice vápna, ale brankář Knobloch na zemi jeho pokus zneškodnil. Kozma chvíli po něm trefil ze strany jen boční síť a Buchvaldka při téměř samostatném úniku včas doběhli obránci.

Naopak Slovan další šanci využil a zvýšil na 2:0. Imad Rondič se zmocnil míče před malým vápnem a ač tísněný obráncem, tak dokázal zakončit.

„Myslím, že první poločas jsme neodehráli úplně zle. Měli jsme tam několik náznaků šancí, ale bohužel jsme byli horší v osobních soubojích, chyběl nám důraz a agresivita, což soupeř jako Liberec samozřejmě potrestal,“ hodnotil Martin Chlumecký, obránce Dukly.

Do druhého poločasu poslali trenéři na hřiště čtveřici Fišl, Ullman, Kozel a Fábry. Dukla byla více na míči, dlouho se však hrálo daleko od obou branek bez větších šancí.

Liberec se nikam nehnal, útočné snažení Dukly zase několikrát zastavil ofsajd nebo útočný faul. Vzruch na hřišti přinesla až 84. minuta, kdy si Jan Šulc sklepl hrudí vysoký centr a v běhu poslal míč za vyběhnutého Kinského.

V úplném závěru mohla Dukla alespoň snížit. Ugwu se z dvaceti metrů krásně opřel do míče a jeho ránu zastavilo břevno.

„Herně jsme obstáli, nebylo to z naší strany zlé. Bohužel jsme nedali šance a podobně jako v lize taky dostali gól ze standardky. Škoda, že jsme nedali aspoň gól, nebylo k němu daleko,“ dodal Chlumecký. 

Foto: Jaroslav Appeltauer/FC Slovan Liberec

 


Fotogalerie


Partneři klubu