Dukla suverénně porazila Chrudim

9. 7. 2022 | Michael Schuster

Dukla suverénně porazila Chrudim

Do dnešního zápasu Dukla v přípravě ještě nevyhrála. Za tím se ale udělala tlustá čára v podobě výhry 4:0 nad Chrudimí. Dukla hrála poprvé zápas s týmem ze své ligy a připisuje si první výhru v přípravě.přát., sobota 9. 7. 2022, 11:00, Slatiňany
Chrudim Chrudim
0:4
(0:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Chrudim:

Floder - Řezníček, Kodýdek, šejvl, Kesner, Průcha, Látal, Juliš, Koželuh, Harušťák, Jedlička.

Náhradníci: Mach - Kejř, Bauer, Hašek, Kadrmas, Vít, Sedlák, Gregovský.

Dukla Praha:

Rada - Barac, Piroch, Konan - Souček, Peterka - Ullman, Havelka, Moulis - Bin, Červenka

Náhradníci: Čtvrtečka - Uhlíř, Šebrle, Matoušek, Hrubeš, Holiš, Matějka, Svoboda, Kozel, Hodek, Buchvaldek.

Branky: 22. Moulis, 50. Moulis, 67. Šebrle, 78. Hrubeš

Komentář

V první půli se síť poprvé a naposledy rozvlnila ve 22. minutě, kdy Červenka sklepl míč na okraji hřiště pro Pavla Moulise, který s ním došel až k malému vápnu. Odtud bezchybně zamířil a povedenou střelou otevřel skóre zápasu.

Gólů v prvních 45 minutách ale mohlo být více. Ullman si našel dobrou střeleckou pozici, v rozhodující chvíli byl ale vychýlen z ideálního postavení a druhý gól Dukly tak nepřidal. Podobně skončila i akce kterou zakončoval Havelka. Jeho střela prolétla jen těsně vedle tyče.

Co se však nevydařilo v první půli, podařilo se v té druhé. Na 2:0 pro Duklu zvýšil opět Pavel Moulis, kterýsi našel odražený balón a pohotově dorazil míč za záda chrudimského golmana.

Na rozdíl tří branek zvýšil Štěpán Šebrle, který si zpracoval míč po vysoké přihrávce z pravé strany a po pár dotecích poslal míč nekompromisně do brány.

Na konečných 4:0 upravil Jiří Hrubeš, který si na přihrávku od spoluhráčů počkal před šestnáctkou a levou nohou umístil míč křížnou střelou k tyči.

Další zápas čeká Duklu 13. července v Opatovicích nad Labem, kde se od 17 hodin utkáme s Hradcem Králové.

Ohlasy trenérů

Petr Rada (FK Dukla): V téhle fázi je důležité, že jsme vyhráli. Hráli jsme proti týmu ze stejné ligy, protočili jsme hráče, protože jsme ještě stále v určité zátěži. Byly tam samozřejmě nedostatky jak v první půli, tak i v druhé. To částečně pramení i z té únavy v přípravě. Pořád ale máme na čem pracovat, soupeř za stavu 0:0 dokázal pohrozit z rohových kopů. Myslím, že výsledek 4:0 je až moc, i když jsme měli ještě další 2 šance, soupeř ale také mohl skórovat. V téhle fázi přípravy nám zápas splnil to, co jsme chtěli. Všichni hráči se vystřídali, nikdo se nám nezranil, takže v neděli mají hráči zasloužené volno a jedeme dál. Jsme v polovině přípravy, teď máme ještě 3 ligové soupeře – Pardubice, Hradec a Teplice. Trochu nás pozlobilo hřiště, se kterým jsem nebyl spokojený a kvůli tomu nám nevyšly některé akce. Ale to penzum práce, které jsme odvedli, s tím jsem spokojený.

 


Fotogalerie


Partneři klubu