PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Souček

Dukla si spravila chuť a porazila Austrii Salzburg 3:0

12. 7. 2015 | Redakce

Po prohře s Mattersburgem Dukla opět vítězství. O výhře 3:0 dnes rozhodla branka Daniela Tetoura a proměněné penalty Tomáše Bergera s Jakubem Považancem.

PU, neděle 12. 7. 2015, 16:30, Stadium Austria Salzburg
Salzburg Salzburg
0:3
(0:1)

Salzburg: Dähnis, Riefeltshammer, Waschhausen, Sommer, Burghuber, Öttl, Bulut, Öbster, Tchoyi, Bingöl, Palibrk.
Dukla Praha: Chudý – Jurendič (58. Kluk), Jeřábek (46. Matěj Hanousek), Hlinka, Vrzal – Gedeon (46. Miloševič), Kovaľ (58. Čajič), Tetour Daniel (74. Považanec) – Mareš (58. Přikryl), Beauguel (74. Krmenčík), Berger (58. Manzia).
Branky: 23. Daniel Tetour, 68. Berger (pen.), 83. Považanec (pen.).

V prvních minutách byli na míči více domácí, kteří se několikrát probojovali do vápna, ale výraznější ohrožení branky z toho nebylo. Po 20 minutách hry se ale ke slovu dostala Dukla, Daniel Tetour kličkou obešel domácí obranu a sám před brankářem uklidil míč ke vzdálenější tyči - 0:1. Ve 40. minutě mohli domácí vyrovnat, když si po centru z pravé strany hráč Austrie zpracoval míč a tvrdou střelou pořádně protáhl brankáře Chudého. Důležitý zákrok si připsal Chudý hned o pět minut později, když míč mířící na vzdálenější tyč vyrazil a obrana ho následně odkopla na roh.

Druhý poločas začal vlažnějším tempem, Burghuberova střela z 25 metrů byla nepřesná, následně Tetourovu ránu domácí obrana zblokovala na roh a poté Berger trefil pouze brankáře. Po chybné rozehře od brankáře se soupeř zmocnil míče, ale vybíhajícího hráče, Chudý odzbrojil včasným skluzem. V 68. minutě zastavil rychlý protiútok Dukly faul domácího brankáře. Nařízený pokutový kop z přehledem proměnil Tomáš Berger. Do zakončení se dostal v 80. minutě Manzia, ale jeho střela byla zblokována mimo bránu. Další nedovolený zákrok v 83. minutě vyústil v druhý pokutový kop. Tentokrát se k němu postavil Jakub Považanec a i když brankář vystihl směr střely, Dukla se radovala z třetí branky.

Luboš Kozel: "Po minulém utkání jsem chtěl po hráčích, aby byli důslednější a zodpovědnější směrem dozadu. A proto jsem rád, že jsme dnes nedostali gól. Utkání nebylo jednoduché, ať už z pohledu počasí, tak terénu, který nebyl optimální a kombinaci moc nepomáhal. Ve druhém poločase jsme se podmínkám přizpůsobili a hráli z bloku. Ze dvou situací byly dvě penalty a obě jsme je proměnili. Jsem rád, že jsme utkání vyhráli a že se nikdo nezranil."