Dukla si připsala další tři body! Tentokrát porazila Liberec.

27.02.2015, 18:00
Juliska

FK Dukla Praha

18. kolo, Synot liga 2014/15

FC Slovan Liberec

Sestava domácí: Rada – Karavajev, Polom, Štetina, Matěj Hanousek – Marek Hanousek, Gedeon, Považanec – Juroška (58. Mareš), Blažek (73. Přikryl), Berger (89. Jeřábek).

Sestava hosté: Kolář – Sus, Brabec, Pokorný, Fleišman – Obročník (74. Ďubek), Sackey – Frýdek (85. Ndiaye), Pavelka, Breznaník (80. Luckassen) – Šural.

• Branky: 63. Polom, 71. vlastní Brabec, 84. Mareš - 52. Šural. ŽK: 78. Přikryl - 31. Sus, 39. Sackey, 63. Kolář, 71. Šural, 85. Fleišman. Rozhodčí: Nenadál – Paták, Arnošt – Julínek.
Z druhého souboje jara vyšla Dukla opět vítězně. Po nerozhodném poločase inkasovala branku, ale vyrovnala a díky chybě soupeře se dostala do vedení, které potvrdila třetím gólem pár minut před koncem zápasu.

Hodnocení trenéra:

Luboš Kozel: "Dnešní utkání se mi hodnotí dobře. Nedoufali jsme, že po dvou jarních kolech budeme mít šest bodů, přáli jsme si čtyři, které by nám zajistily klid do dalšího pokračovaní soutěže. Do zápasu jsme nevstoupili špatně, byli jsme aktivní, snažili jsme se hrát. Liberec se na nás snažil čekat z bloku, což bylo pro mě překvapením a nám to dělalo problém. Poměrně dobře jsme si poradili s jejich rychlými přechody do útoku až na jednu situaci, kdy to hasil na poslední chvíli Lukáš Štetina. Nicméně my jsme směrem dopředu také moc šancí neměli. Náš výkon se zvedl až s obdrženou brankou, od té chvíle šel výkon nahoru. Pomohla nám standardka, což nebývá zvykem a pak chyba soupeře, který si vstřelil vlastní branku. Potom už jsme měli utkání pod kontrolou. "

Jiří Kotrba: "Odehráli jsme nešťastné utkání. V první půli jsme Duklu do ničeho nepustili a měli dvě dobré příležitosti Pavelky, kdy jsme mohli vstřelit gól. Ve druhém poločase jsme se po standardce dostali do vedení, bohužel po další standardní situaci jsme branku obdrželi. Poté jsme dostali nešťastný vlastní gól po, do té doby, jediném nákopu. Brabec ovšem odehrál dobré utkání. Třetímu gólu předcházel, podlé mého, faul na Fleišmana. Tento třetí gól už ale utkání nerozhodl. V tuhle chvíli již jednoznačně hrajeme o sestup a nemůžeme brečet na tím, že nás někdo strčí, nebo že se na hřišti neděje něco podle našich not. Musíme se dát do pořádku do dalšího utkání, abychom ho v domácím prostředí zvládli."