PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Kott
    FANSHOP

Dukla si připsala další tři body! Tentokrát porazila Liberec.

27. 2. 2015 | Redakce

Dukla si připsala další tři body! Tentokrát porazila Liberec.

Z druhého souboje jara vyšla Dukla opět vítězně. Po nerozhodném poločase inkasovala branku, ale vyrovnala a díky chybě soupeře se dostala do vedení, které potvrdila třetím gólem pár minut před koncem zápasu.18. kolo, pátek 27. 2. 2015, 18:00, Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
3:1
(0:0)
Slovan LiberecSlovan Liberec

Dukla Praha: Rada – Karavajev, Polom, Štetina, Matěj Hanousek – Marek Hanousek, Gedeon, Považanec – Juroška (58. Mareš), Blažek (73. Přikryl), Berger (89. Jeřábek).
Slovan Liberec: Kolář – Sus, Brabec, Pokorný, Fleišman – Obročník (74. Ďubek), Sackey – Frýdek (85. Ndiaye), Pavelka, Breznaník (80. Luckassen) – Šural.
Branky: 63. Polom, 71. vlastní Brabec, 84. Mareš - 52. Šural. ŽK: 78. Přikryl - 31. Sus, 39. Sackey, 63. Kolář, 71. Šural, 85. Fleišman. Rozhodčí: Nenadál – Paták, Arnošt – Julínek.

Komentář

Lepší začátek měla Dukla. Jako první se ke střele dostal Blažek, následovaly povedené rohové kopy a nakonec zakončoval Berger do rukou Koláře. Liberec se zaskočit nenechal, nejprve zahrozil Pavelka, Rada skvělým zákrokem střelu zneškodnil a nakonec zasahoval i při nebezpečné střele Frýdka, která šla těsně vedle tyče.

Ve druhém poločase už padaly branky, jako první skóroval v 52. minutě Šural z přímého kopu přesně mířenou střelou. Nebezpečným zakončením k tyči se o 10 minut později blýskl Mareš, Kolář ji vytěsnil do autu a kopal se rohový kop, z kterého domácí Dukla vyrovnala hlavičkou Poloma na 1:1. Po téměř dalších deseti minutách se rozvlnila síť Liberce podruhé, když si do ní nešťastně srazil míč Brabec. Následovala akce hostí, Breznaník našel v pokutovém území Suse, střelu k levé tyči Rada vychytal. Branky se dočkal i Jakub Mareš, když se k němu od tyče odrazil míč pár minut před koncem utkání.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Dnešní utkání se mi hodnotí dobře. Nedoufali jsme, že po dvou jarních kolech budeme mít šest bodů, přáli jsme si čtyři, které by nám zajistily klid do dalšího pokračovaní soutěže. Do zápasu jsme nevstoupili špatně, byli jsme aktivní, snažili jsme se hrát. Liberec se na nás snažil čekat z bloku, což bylo pro mě překvapením a nám to dělalo problém. Poměrně dobře jsme si poradili s jejich rychlými přechody do útoku až na jednu situaci, kdy to hasil na poslední chvíli Lukáš Štetina. Nicméně my jsme směrem dopředu také moc šancí neměli. Náš výkon se zvedl až s obdrženou brankou, od té chvíle šel výkon nahoru. Pomohla nám standardka, což nebývá zvykem a pak chyba soupeře, který si vstřelil vlastní branku. Potom už jsme měli utkání pod kontrolou. "

Jiří Kotrba: "Odehráli jsme nešťastné utkání. V první půli jsme Duklu do ničeho nepustili a měli dvě dobré příležitosti Pavelky, kdy jsme mohli vstřelit gól. Ve druhém poločase jsme se po standardce dostali do vedení, bohužel po další standardní situaci jsme branku obdrželi. Poté jsme dostali nešťastný vlastní gól po, do té doby, jediném nákopu. Brabec ovšem odehrál dobré utkání. Třetímu gólu předcházel, podlé mého, faul na Fleišmana. Tento třetí gól už ale utkání nerozhodl. V tuhle chvíli již jednoznačně hrajeme o sestup a nemůžeme brečet na tím, že nás někdo strčí, nebo že se na hřišti neděje něco podle našich not. Musíme se dát do pořádku do dalšího utkání, abychom ho v domácím prostředí zvládli."

 


Fotogalerie


Partneři klubu