PORTRÉTY Z JULISKYLukáš Holík

Dukla si poradila s Varnsdorfem

5. 7. 2014 | Redakce

Dukla si poradila s Varnsdorfem

Po bezbrankové první půli vstřelila Dukla ve druhém dějství čtyři branky. Pozoruhodným výkonem se prezentoval Jean-David Beauguel, který vstřelil všechny branky našeho mužstva. Francouzský ofenzivní hráč je na Julisce na testech z RKC Waalwijk.

PU - TJ Loko. Beroun, sobota 5. 7. 2014, 11:00, Beroun
VarnsdorfVarnsdorf

Dukla Praha:

I. poločas: Chudý – Karavajev, Jeřábek, Vorel, Hanousek Matěj - Ouedraogo, Čajič, Hlinka - Svoboda, Krmenčík "K", Berger.

II. poločas: Rada – Pospíšil, Jeřábek, Polom, Preisler - Čajič, Hanousek Marek, Gedeon - Manzia, Beauguel, Krmenčík.

Varnsdorf:

I. poločas:Porcal – Zieris, Kotiš, Filip, Novotný "K" - Fahrudin, Urbánek, Landovský, Jurča (26. Schubert) - Zbrožek, Rudnyckyy

II. poločas: Porcal – Zieris, Filip, Novotný "K", Breite - Landovský, Zbrožek, Rudnyckyy, Daníček - Tvaroha, Schubert.

Branky: 50., 55. 63. a 78. Beauguel. Rozhodčí: M. Paták – Kožár, V. Paták

Ve čtvrté minutě hlavičkoval Vorel, ale přes chumel hráčů nedokázal míč propasírovat do branky. V sedmé minutě zakončoval Kotiš, ale jeho pokus šel mimo tři tyče brankáře Chudého. O dalších několik minut později střílel již tradičně ze střední vzdálenosti Hlinka, ale ani jeho střela neměla přesné parametry. Po půlhodině hry střílel Filip, Chudý vyrazil na roh. Hned o minutu později bylo poněkud dusno před Chudého brankou, konkrétně Schubert trefil tyč. Těsně před koncem poločasu měl ještě šanci Krmenčík, se střelou ale dlouho váhal a trefil obránce. První poločas tak skončil bezbrankovým stavem.

Hned zkraje druhého dějství se Dukla dostala do vedení 2:0, obě branky vstřelil Jean-David Beauguel! Francouzský útočník, který je v Dukle na testech z RKC Waalwijk, nejprve zakončoval do prázdné branky a o pět minut později zužitkoval přihrávku Krmenčíka. Francouzský ofenzivní hráč ale stále neměl dost a zkompletoval při svém debutu hattrick - pohrál si s obranou i brankářem soupeře a zvýšil na tříbrankové vedení. V 66.minutě se do šance dostal i Varnsdorf, ale střela z blízkosti skončila v ochranné síti za brankou. V 78.minutě se počtvrté rozvlnila síť za zády Polcara a kdo jiný by tento čin měl mít na svědomí než Beauguel, který si skvěle počínal v malém vápně. V 82.minutě kopal Varnsdorf penaltu, ale Filip Rada vystihl směr a míč chytil! Utkání tak skončilo výsledkem 4:0 pro Duklu!

Luboš Kozel: "Dnes budu každý poločas hodnotit odlišně. V první půli jsme nebyli spokojení. Myslím, že se na nás projevila únava z trénování plus to dnešní počasí. Soupeř byl v úvodu živější, my jsme drželi sice víc míč, ale bylo to statické. Takže to nebylo ideální. Náš výkon se zlepšil ve druhém poločase, kdy jsme měli lepší pohyb. Pomohla nám samozřejmě vstřelená branka, která soupeře trošku dostala ´dolů´. Získali jsme půdu pod nohama a navíc jsme měli na hřišti hráče, který ty góly dokázal v pohodě dát. Nemyslím si ale, že by 4:0 bylo objektivním hodnocením zápasu. Nemůžu nevidět, že v prvním poločase měl soupeř dvě tutové gólovky a při nás stálo štěstí. Navíc Varnsdorf neproměnil penaltu. Výsledek byl dnes lepší než předvedená hra.

Média

• Video: Sestřih přípravného utkání s Varnsdorfem