Dukla se v Teplicích rozloučila se sezonou vítězně!

27.05.2017,
ACG Aréna Na Stínadlech

FK Teplice

30. kolo, ePojisteni.cz liga 2016/17

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Hyčka (13. Král) – Ljevakovič, Soungole – Vachoušek (K) (64. Nivaldo), Vošahlík (75. Vaněček), Fillo – Červenka.

Sestava hosté: Hruška – Podaný, Bezpalec, Šimůnek (K), Kušnír – Bilovský, Daniel Tetour (30. Smejkal, 55. Koreš), Marek Hanousek – Olayinka, Edmond (71. Preisler), Miloševič.

• Branky: 90+4. Preisler.
    ŽK: 22. Jeřábek – 25. Kušnír, 49. Šimůnek, 60. Miloševič, 78. Olayinka.
    Rozhodčí: Houdek – Nádvorník, Kotík.
  • Diváci: 10125
Dukla absolvovala v Teplicích skutečně náročný zápas, který v závěrečných vteřinách rozhodl střídající Preisler. Přes 10 tisíc diváků během a po konci utkání aplaudovalo loučící se legendě nejen teplického fotbalu, Štěpánu Vachouškovi.

Hodnocení trenéra:

Jaroslav Hynek: „Dnes jsme jeli k nejtěžšímu zápasu naší jarní části. Teplice hrály skvěle, po 75 minut měly optickou převahu, my jsme museli více bránit a když jsme šli do přechodové fáze, tak jsme byli dost nepřesní. Ale během prvního poločasu nebylo nějak moc šancí ani na jedné straně. Teplice měly asi dvě, my jednu. Ve druhém poločase měla hra stejný ráz do zhruba 75. minuty a posledních 15 minut se hrál fotbal nahoru, dolů. Uskákali jsme hodně standardních situací, což byly zároveň nejsilnější šance domácích a my jsme je zvládli a v závěru jsme si vytvořili tři příležitosti tak, abychom mohli zápas vyhrát. Nakonec jsme z jedné dali branku, a to rozhodlo celé utkání se šťastným koncem pro nás.“

Daniel Šmejkal: „Čekali jsme, že nás bude čekat nesmírně těžký zápas, což se potvrdilo. Musím říct, že to utkání bylo poměrně vyrovnané, i když my jsme si v určitých momentech vytvořili tlak, ale minule v Jablonci jsme branku nevstřelili a to se nám nepodařilo ani dneska. Tam si myslím, že se to asi rozhodlo. Ta inkasovaná branka byla v 94. minutě, když už jsme hráli totálně vabank. Takže to bylo o tom, že jsme nedokázali Dukle branku vstřelit a pak jsme otevřeli hru. Dukla si vytvořila několik brejkových situací a šancí, kde nás podržel brankář. Řekl bych, že kluci nechali na hřišti všechno, ale prostě tak to je - když nevstřelíte branku, tak ten zápas nemůžete vyhrát.“