1:1

(1:0)

Přípravné zápasy 2022/2023 A tým

Vliegen – Gebre Selassie, Purzitidis, Plechatý, Mikula – Červ, Doumbia, Mara – Višinský, Rondić, Kozák.

2. poločas: Pešl – Fukala, Prebsl, Lehoczki, Mikula – Mara, Michal – J. Matoušek, Frýdek, Ghali – Rabušic.

Šťovíček – Svoboda, Holiš, Piroch, Barac – Havelka, Souček – Kozel, Šebrle, Buchvaldek – Matějka.

Náhradníci: Čtvrtečka – Uhlíř, Peterka, Červenka, Moulis, F. Matoušek, Kim, Ullman, Hrubeš, Hodek, Konan.

• Branky: 28. Rondić – 70. Hodek
Domácí Liberec se prosadil jako první. Dukla ale nesložila zbraně, a ještě přidala na úsilí. Odměnou ji byl v 70. minutě gól po rychlé akci na pravé straně, kdy Jakub Hodek z blízkosti zakončil do sítě.

Jiří Vágner (FK Dukla Praha):

I v dnešním zápase jsme do hry dostali všech 20 hráčů, některé kluky jsme zkusili i na jiných postech. Myslím, že to všichni zvládli dobře. Do utkání jsme vstoupili aktivně, s dobrým pohybem, po 15 minutách se to ale vyrovnalo. Měli jsme dvě dobré příležitosti, ale nedokázali jsme je využít. Tohle bylo podobné, jako v předešlých zápasech, kdy jsme se střelecky také mohli prosadit. To nás potom opět vytrestalo, když Liberec dal hezkou, ale poměrně šťastnou branku. Během druhé půle jsme prostřídali celou druhou desítku a kluci navázali na výkon z prvního poločasu. Byli jsme v dobrém pohybu, dobře jsme získávali míč ve středu hřiště a dostali jsme balón do kombinace i do zakončení, což předvedli kluci v 70. minutě po krásné akci Moulise, kterou zakončil Hodek a vyrovnali jsme na 1:1. Nakonec jsme v 89. minutě mohli rozhodnou zápas, když Bin sám před bránou trefil golmana. I v této fázi přípravy měl zápas kvalitní tempo, my před sebou máme ještě necelé 4 týdny do ostrého startu.