PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Tetour

Dukla se rozloučila s Tipsport ligou vítězně

24. 1. 2015 | Redakce

Dukla se rozloučila s Tipsport ligou vítězně Dukla zvládla derniéru v zimní lize vítězně, když porazila houževnaté Táborsko 2:1. O výhře rozhodl v 89. minutě povedenou střelou Dino Kluk!

Tipsport liga - Vyš., sobota 24. 1. 2015, 14:00, SK Slavoj Vyšehrad
TáborskoTáborsko

Dukla Praha: Chudý - Karavajev (72. Kluk), Polom, Jeřábek (46. Vorel), Hanousek Matěj (60. Preisler) - Hanousek Marek (60. Hlinka), Koval (46. Čajič), Považanec (60 Tetour Daniel) - Děrgačev (60. Juroška), Mareš (72. Reiter), Berger (60. Vopat)
Táborsko: Toman - Sladký (46. Smetana), Hric (46. Teplý), Ciferský, Tusjak (46. Rabinák) - Džafič, Javorek (46. Ciku), Traore (46. Nešický), Šiml, Surynek (46. Musiol) - Strnad (46. Dočekal)
Branky: 38. Berger, 88. Kluk - 18. Traore. ŽK: 52. Džafič. Rozhodčí Orel - Jiřík, Arnošt

Hned ve 2. minutě vyslal povedenou střelu z úhlu Karavajev, ale brankář Toma si s tímto pokusem poradil. Ve 13. minutě už to mohlo být 1:0 pro Duklu, ale Koval trefil ve skluzu tyč. O pět minut později už padla první branka v utkání, bohužel za záda Martina Chudého. Po Džafičově nepovedené hlavičce se míč dostal k Traoremu a ten otevřel skóre. Ve 25. minutě střílel ruský krajánek Děrgačov, ale Toma byl opět pozorný. Sedm minut před koncem prvního poločasu se Dukle podařilo vyrovnat, po přesné přihrávce Mareše se prosadil Berger. Ve 39. minutě mohlo být ještě veseleji, ale zakončení Marka Hanouska z bezprostřední blízkosti neskončilo za brankovou čárou.

V 57. minutě se pokusil zakončit aktivní Mareš, jeho střele z otočky ovšem chyběla razance. Dukla zahrozila i o osm minut později, když Marek Hlinka poslal přesnou přihrávku na Mareše, ten předložil míč do vápna, kde byl nejblíže Daniel Tetour, ale následný závar před brankou nakonec obrana Táborska vyřešila. V 83. minutě nebezpečně střílel zpoza šestnáctky Hlinka, jeho pokus byl tečovaný jedním z táborských obránců na roh. Dukla utkání rozhodla v samotném závěru, když z velkého úhlu napálil míč z první Dino Kluk a stanovil konečný stav zápasu na 2:1.

Luboš Kozel: Dnes se mi líbilo, jak jsme do utkaní vstoupili. Měli jsme do 17. minuty po hezky vypracovaných akcích tři gólovky, ofenziva byla lepší než ve středu, ale s nižší efektivitou. Bohužel výsledkem naší aktivity byl gól soupeře po naší nedůslednosti a špatné komunikaci mezi hráči. Táborsku vstřelená úvodní branka pomohla, jejich hráči si začali víc věřit a začali být nebezpeční. Ve druhém poločase po vystřídání tempo trošku povadlo, ale zase jsme lépe bránili a soupeři nedovolili téměř nic. Bylo to jen o tom, jestli dokážeme některou ze situací u soupeřovy šestnáctky vyřešit správně, což se nám nakonec v závěru utkání podařilo. Dovedli jsme ho do vítězného konce a to mě potěšilo.

Média

P Tým Z S B