PORTRÉTY Z JULISKYSamuel Dancák

Dukla proti Olomouci bez vítĕzsttví

31. 10. 2012 | Redakce

Dukla proti Olomouci bez vítĕzsttví

První utkání čtvrtého kola Poháru České pošty skončilo prohrou 0:1. Odveta je na programu 28. listopadu 2012.

4. kolo, středa 31. 10. 2012, 18:00
Sigma OlomoucSigma Olomouc

Dukla Praha: Kučera - Hašek, Božič, Štetina, Vrzal - Borek, Kalouda, Ouedraogo - Svatonský (77. Malý), Marek (65. Přeučil), Pázler (68. Engelmann).
Sigma Olomouc:  Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Pospíšil (73. Navrátil), Šindelář, Ordoš (65. Plšek)- Hubník, Doležal, Schulmeister (87. Tomeček).
Branky: 37. Pospíšil. ŽK.: 43. Ouedraogo - 90. Tomeček. Rozhodčí: Jílek - Urban, Vlasjuk.

Začátek utkání nepřinesl žadné vĕtší šance, Sigma sice zahrávala nĕkolik přímých kopů, ale vĕtší hrozba z toho nebyla. Až v sedmnácté minutĕ hlavičkoval Ordoš, ale zakončení se mu nepovedlo. Následnĕ pálil z hranice šestnáctky Pospíšil, ale jeho střela byla zblokována.

Ve 25. minutĕ Pázler pĕknou přihrávkou vysunul Svatonského, ten nahrál pod sebe před bránu Ouedraogovi, který mohl otevřít skóre, ale Zlámal míč chytil. Na druhé stranĕ hřištĕ zkusil štĕstí Schulmeister, střela však mířila nad břevno. Na hranici šestnáctky si udĕlal prostor Borek, jeho střelu k levé tyči Zlámal opĕt chytil. Ve 37. minutĕ dala Olomouc branku. Autorem byl Pospíšil, který křížnou střelou překonal Kučeru. Dukla mohla vzápĕtí vyrovnat, když z pravé strany postupoval sám na branku Marek, ale jeho přízemní střela šla vedle pravé tyče.

Začátkem druhého poločasu byla více u míče Dukla. V 55. minutĕ centroval Hašek do šestnáctky, míč se dostal k Pázlerovi, který střílel z dálky, ale gólman Zlámal střelu vychytal. O chvíli pozdĕji se do šance dostal Hašek, jeho střelu z pravé strany vyrazil pĕkným zákrokem olomoucký brankář na roh, který si už Sigma ohlídala.

Na druhé stranĕ zakrončil Schulmeister, jeho dobře mířená střela protáhla Kučeru, který vyrážel na roh. Z nĕj se dostala Olomouc do zakončení, střela však mířila hodnĕ vysoko. Dukla se snažila o vyrovnání, ale veškeré její pokusy zneškodnila pozorná obrana Sigmy. Až 86. minutĕ střílel z pravé strany Hašek, míč se odrazil za hranici šestnáctky k Borkovi, který to zkusil z první, ale míč proletĕl tĕsnĕ vedle pravé tyče. Poslední šanci zápasu mĕl Ouedraogo, ale hlavičkoval moc vysoko.

Luboš Kozel: "Olomouc určitě nehrála v žádné béčkové sestavĕ. První poločas si myslím, že mĕli paradoxnĕ jedinou střelu na bránu. Situaci jsme si nepohlídali a dostali gól od tyče. Proti tomu jsme tam mĕli dvĕ - tři střely, které mohly skončit brankou, ale nepromĕnili jsme je. Takže výsledek z hlediska postupových ambicí je vstřícnĕjší pro hosty, ale já jsem s hráči, kteří hráli poprvé, spokojený."