PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Kott

Dukla prohrála v Brně

19. 3. 2016 | Redakce

Dukla prohrála v Brně

I přes řadu šancí nedokázala Dukla v Brně vstřelit gól a prohrála tak 3:0. První branku inkasovala hned po 14 vteřinách utkání. Druhou ránu jí zasadil domácí stoper Buchta těsně před koncem prvního poločasu a ve druhém ještě přidal třetí gól Škoda.

22. kolo, sobota 19. 3. 2016, 15:00, Městský fotbalový stadion Srbská | Zápas ON-LINE
Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno

Zbrojovka Brno: Melichárek – Keresteš, Košťál, P. Buchta, Hyčka – Lutonský (88. Kučera), Lacko, Zavadil (K), Pašek (70. Chrien) – Michal Škoda (87. R. Buchta) – Řezníček.
Dukla Praha: F. Rada – Miloševič, Jurendič, Gorkšs, Breznaník – Hanousek (K) (46. Daniel Tetour), Považanec, Mareš - Berger (74. Manzia), Beauguel, Čajič (62. Néstor).
Branky: 1. Hyčka, 44. P. Buchta, 68. Škoda.
ŽK: 9. Hyčka – 31. Považanec.
Rozhodčí: Královec – Wilczek, Kubr.

Po 14 vteřinách hry se Zbrojovka dostala do vedení. Centrovaný míč z levé strany propadl až k Aloisi Hyčkovi a ten svou střelu umístil přesně k tyči Radovy branky. V deváté minutě málem využil nedorozumění v domácí obraně Marek Hanousek, když se dokázal vklínit mezi domácího brankáře a stopery, ale špičkou poslal míč vedle brány. Ve 20. minutě centroval z levé strany Breznaník a míč doletěl až na břevno domácí branky. Ve 35. minutě Jurendič odkopem z pokutového území trefil pouze jednoho ze soupeřů a odražený míč skončil až na tyčce, od které se odrazil k Řezníčkovi. Toho však v dobré pozici vychytal Rada. Hned z protiútoku mohlo být vyrovnáno. Mareš se probil do pokutového území a jeho střela levou nohou orazítkovala břevno. Krátce před poločasovým hvizdem vyrazil Rada krásným zákrokem Řezníčkovu hlavičku. Bohužel z následného rohu se prosadil brněnský Buchta a Brno navýšilo vedení.

V 56. minutě vyslal Miloševič tvrdou ránu na Melichárka, ten si s ní však poradil. Hned o minutu později se Bergerova hlavička nevešla mezi tři tyče. Neuběhly ani dvě minuty, když se odražený míč dostal ve vápně k aktivně hrajícímu Miloševičovi, který jej poslal jen o několik decimetrů vedle vzdálenější tyče domácí branky. V 64. minutě se připomnělo také Brno. Škoda tváří v tvář proti Radovi zvolil zakončení lobem, ale za hostujícího brankáře zaskočil včas Breznaník. O minutu později se ve vápně kličkou uvolil Škoda a sám proti brankáři si tentokrát věděl rady. V poslední minutě řádné hrací doby střílel ze 20ti metrů Mareš, ale Melichárek zasahovat nemusel. V nastaveném čase ještě hlavičkoval v dobré pozici Beauguel, avšak míč netrefil ideálně a branku neohrozil.

Děkujeme všem fanouškům, kteří dnes dorazili na stadion v Brně za skvělou podporu.

Luboš Kozel: „Utkání jsme nezvládli, hráli jsme ho strašně hloupě a naivně. Na soupeřovy silné stránky se připravujeme, a přesto v prvních 20 vteřinách dovolíme Hyčkovi zakončit. Po tom gólu jsme se zvedli, měli jsme šance na to vyrovnat, trefili jsme břevno. Ale domácí, ačkoliv nebyli v pokutovém území tak často jako my, v něm byli důraznější a víc to „smrdělo“ gólem než v našem případě. Když už to vypadlo, že jsme na nejlepší cestě k vyrovnání, nepohlídáme konec poločasu a ze standardní situace znovu inkasujeme. Nicméně po tom dvoubrankovém manku, jsem hráčům říkal, že jsme schopni si šance na góly vytvořit a utkání klidně i otočit. To naše hra ve druhém poločase potvrzovala, ale nepodařilo se nám ani jednou trefit bránu. Zato domácí si vytvořili nejdříve jednu šanci lobem a vzápětí druhou šanci, z které padl gól, a bylo po utkání.“

Václav Kotal: „Dnešní utkání se mi hodnotí dobře hlavně díky výsledku, který nakonec vyzněl jednoznačně, i když průběh utkání tomu neodpovídal. Nejdůležitější bylo, že po té obrovské šanci, kterou měl Kuba Řezníček, Mareš nastřelil jen břevno, protože kdyby se podařilo Dukle vyrovnat, bylo by to pro nás těžké. Vzápětí se nám podařilo dát druhý gól a to bylo rozhodující. I když je Dukla silná v kombinaci, což dokazovala i ve druhém poločase, nepodařilo se jí dát kontaktní gól. A naše třetí branka zápas definitivně rozhodla. Výsledek je pro nás lichotivý, ale Dukla je nepříjemný soupeř a my měli štěstí, že Dukla nedokázala své šance proměnit.“