FK Jablonec

1:0

(1:0)

4. kolo, Pohár České pošty 2011/12

Sestava domácí: Valeš - Eliáš, Zábojník, Novák, Beneš (32. Štochl) – Kopic (63. Vošahlík), Loučka, Kovařík, Jarolím (78. Piták), Vaněk - Lafata.

Sestava hosté: Kučera – Hašek, Mikula, Švejdík, Vrzal - Pospíšil (59. Přeučil), Šiml, Podrazký – Markovič, Lietava (46. Svatonský), Pázler (78. Berger).

• Branka: 38. Lafata z pen. ŽK: Podrazký. Rozhodčí: Franěk – Štěrba, Makovička.
  • Diváci: 2065
V prvním osmifinálovém zápase Ondrášovka Cupu podlehla Dukla na půdě favorizovaného Jablonce 0:1. Jednobrankový rozdíl dává svěřencům trenéra Kozla postupovou naději do odvetného utkání. O výhře Severočechů rozhodl pokutový kop, z něhož se trefil nejlepší ligový střelec David Lafata.

František Komňacký (trenér Jablonce): „Do zápasu jsme vstoupili nervózně. Měli jsme v obraně dva nové hráče, než si to sedlo, tak jsme sami soupeři několikrát nabídli nebezpečnou situaci. Pak jsme začali lépe kombinovat, dostali jsme se do tlaku a po zásluze také do vedení. Naše aktivita trvala do 75. minuty, pak nám ale došla pára. Mrzí mě, že jsme nepřidali druhý gól, který by v pohárové matematice hodně znamenal. Takhle je odveta otevřená a zdaleka se necítíme jako postupující tým. Ještě to bude složité. Na druhé straně je výsledek bez obdrženého gólu slušnou výchozí pozicí.“

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Do utkání jsme dobře vstoupili. V prvních deseti minutách jsme měli dvě tři dobré příležitosti, které vznikly po naší aktivitě i soupeřových chybách. Kdybychom byli zkušenějším mužstvem, tak bychom je možná proměnili ve vedoucí gól zápasu, což se nám bohužel nepodařilo. Od 20. minuty přebrali domácí iniciativu a do konce první půle byli lepším mužstvem, z čehož vytěžili vítězný gól. Z naší strany byl trochu zbytečný, oni si ho ale za tu aktivitu zasloužili.

V té aktivitě pokračovali i po přestávce, náš výkon se zvedl až po příchodu Přeučila, kdy jsme se víc dostali do kombinace a začali jsme být znovu nebezpeční. Nechybělo mnoho, abychom vyrovnali. S výkonem jsem spokojen jen z části. Ale mrzí mě, že jsme opět nevstřelili na soupeřově hřišti branku, přitom jsme na to příležitosti měli. Byl bych spokojenější, kdybychom prohráli třeba 1:2 nebo 2:3.“