PORTRÉTY Z JULISKYJan Švestka

Dukla postupuje dál. Ve 2. kole MOL Cupu porazila Neratovice-Byškovice

28. 8. 2015 | Redakce

Dukla postupuje dál. Ve 2. kole MOL Cupu porazila Neratovice-Byškovice

V rámci MOL Cupu narazila Dukla na divizní tým FK Neratovice-Byškovice. Po poločase 0:3, přidala ještě jednu branku a zvítězila 4:0. V příštím kole ji čeká vítěz duelu Karlovy Vary - Táborsko, který se hraje již zítra v sobotu 29. srpna.

2. kolo, pátek 28. 8. 2015, 17:00, Neratovice | Zápas ON-LINE
Neratovice-Byškovice Neratovice-Byškovice

Neratovice-Byškovice: Malina - Vorasický, Šulc, Jída, Gazdík - Rejman (79. Buzek), Kokoška, Lovíšek, Chládek (65. Ptáček) - Chrdle (75. Gabčo), Kozák.
Dukla Praha: Chudý - Miloševič, Štetina, Jeřábek, Jurendič - Tetour Dan. (70. Považanec), Hanousek Mar., Kovaľ (65. Čajič) - Berger (77. Preisler), Krmenčík, Přikryl.
Branky: 32. Přikryl, 35. Kovaľ, 45. Krmenčík, 70. Hanousek. ŽK: 83. Ptáček. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Šimáček.

V prvních 20 minutách Dukla téměř nepustila domácí na útočnou polovinu a zahajovala jeden útok za druhým. Ale spoustu z nich zastavil ofsajdový praporek.

Ve 23. minutě přišla velká šance, Krmenčík dostal přihrávku za obranu a postupoval sám na brankáře, nakonec přihrál sbíhajícímu Hanouskovi, jeho střelu zblokovala domácí obrana.

Ve 27. minutě pálil z hranice vápna kapitán Kokoška, míč zabrzdil Štetinův odkop od brány.

Do vedení 1:0 se Dukla dostala ve 32. minutě. Tetour poslal centr z pravé strany na TOMÁŠE PŘIKRYLA, který nekompromisně umístil míč za Malinova záda.

Z obdobné akce, ale vedené po druhé straně, skóroval o tři minuty později RÓBERT KOVAĽ.

Ve 38. minutě vyslal ze střední vzdálenosti ránu Lovíšek, která těsně minula břevno. Následně poslal Chrdle míč přímo k levé tyči, Chudý vyrazil.

V poslední minutě prvního poločasu přidal branku MICHAEL KRMENČÍK, který se prosadil opět po centru, tentokrát z levé strany.

Ve druhém poločase byla Dukla opět aktivnější, ale branky se dočkala až v 69. minutě, kdy MAREK HANOUSEK dorazil pokus Krmenčíka.

Do konce poločasu přidala Dukla ještě několik vydařených akcí, ale gól z nich nepadl, a tak zvítězila 4:0.

Luboš Kozel: Chtěli jsme postoupit a pokud možno neudělat ze zápasu nervák, což se nám podařilo. V úvodu utkání jsme byli aktivní, domácím jsme nedovolili nic, ale na první gól jsme se načekali. Měli jsme trochu problémy s ofsajd systémem domácích, osm ofsajdů, osm zastavených akcí za první půli, to je dost. Nicméně nakonec jsem se kombinační hrou prosadili a branky vstřelili. Druhou půli už jsme měli pod kontrolou a dohráli to celkem v klidu. Mohli jsme přidat víc branek, ale uhráli jsme nulu vzadu, jak jsme chtěli. Brankový rozdíl je dostatečný, tak dnešní utkání hodnotím kladně.

Média

• Video: Čtyři góly do sítě Neratovic.
  • Video: Luboš Kozel hodnotí pohárové utkání v Neratovicích