PORTRÉTY Z JULISKYJiří Piroch

Dukla porazila úřadujícího mistra ligy, Viktorii Plzeň!

1. 8. 2015 | Redakce

Dukla porazila úřadujícího mistra ligy, Viktorii Plzeň!

První vítězství ve své novodobé éře slaví Dukla proti Viktorii Plzeň. V 77. minutě se po akci Štetiny podařilo vstřelit jedinou branku zápasu Tomášovi Bergerovi. Dukla si tak připisuje své první tři body letošního ročníku SYNOT ligy.

2. kolo, sobota 1. 8. 2015, 20:15, Juliska
Viktoria PlzeňViktoria Plzeň

Dukla Praha: F. Rada – Jurendić (66. Milošević), Štetina, Jeřábek, Vrzal – Daniel Tetour, Marek Hanousek (C), Považanec – Přikryl (84. Čajič), Mareš (74. Beauguel), Berger.
Viktoria Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Hubník, Procházka (C), Matějů – Kučera, Vaněk – Kopic, Kolář (63. Hořava), Vůch (73. Kovařík) – Ďuriš (71. Mahmutovič).
Branky: 77. Berger. ŽK: 18. Berger, 37. Jurendić, 79. Jeřábek, 80. Rada - 31. Matějů, 83. Vaněk . Rozhodčí: Lerch – Pospíšil, Kubr.

První příležitost patřila hostům, z hranice vápna se napřáhl Kučera, ale trefil pouze boční síť. Stoprocentní branka, tak vypadalo zakončení Koláře, ale Filip Rada skvěle zasáhl. O chvíli později se Plzeň řítila na branku podruhé, ale Kolářův centr Ďuriš o kousek minul. Následovala Bergerova tyč z přímého kopu a dorážka Přikryla, kterou zblokovala obrana hostí. V závěru poločasu ještě po centru Kopice hlavičkoval Vůch, ale míč se od země odrazil za bránu.

Na začátku druhého poločasu byli více před bránou hosté. Vůch ve skluzu netrefil částečně odkrytou bránu a poté musel zasahovat Rada, když se proti němu řítila plzeňská přesila. Dále Kopicův centr skončil opět u Vůcha, ale ten už potřetí svou šanci neproměnil. Následovala šance Dukly, po pravé straně unikl Marek Hanousek, připravil míč Přikrylovi, který míč do branky neprotlačil. V 77. minutě Štetina pronikl do vápna a netradičním bodlem překvapil Kozáčika, který vyrazil k osamocenému TOMÁŠOVI BERGEROVI a ten uklidil míč do odkryté klece. VIDEO Následoval nařízený pokutový kop, ale Kovařík vysoko přestřelil. A tak Dukla poprvé porazila Plzeň v poměru 1:0.

Miroslav Koubek: "Chtěl bych pogratulovat Dukle k vítězství, dokázali vstřelit gól, dobře čelili našim útokům, a proto vyhráli. My jsme sice bez bodu a jsme zklamaní, ale hráči odehráli dobrý zápas. Dokonce bych řekl, že předvedli lepší výkon než letos na jaře, kdy jsme tady vyhráli"

Luboš Kozel: "Náš dnešní výkon neměl takové herní kvality, jako jindy, ale potřebovali jsme se odrazit od nějaké pracovitosti a důslednosti směrem dozadu, protože minule jsme dostali čtyři branky a dnes proti nám stál daleko lepší soupeř. Začátek zápasu jsme moc nezachytili, ale postupem času jsme hru vyrovnali, i když Plzeň měla dvě, tři šance. Ve druhém poločase Plzeň přidala dva nové hráče, pokud jsme chtěli uspět, museli jsme dobře bránit, někdy se nám to dařilo lépe, někdy hůře. Ale čekali jsme na svoji šanci, která přišla, když Lukáš Štetina výborně přečíslil z obrany a padla z toho vítězná branka. Bohužel vzápětí přišla chyba, kdy byla nařízena penalta, kterou Plzeň naštěstí neproměnila. Stálo při nás štěstí, ale někdy ho prostě musíte mít. Jsem rád, že jsme to dnes zvládli a moc si toho vážím."

Média

• Video: Tomáš Berger po zápase s Plzní popsal svůj gól