PORTRÉTY Z JULISKYDavid Bezdička

Dukla porazila slovenskou Žilinu

17. 1. 2015 | Redakce

Dukla porazila slovenskou ŽilinuDukla po nepovedeném utkání nastoupila v Berouně proti Žilině, kterou po dobrém výkonu porazila 5:1! Blýskl se i nováček a Daniel Tetour, který byl autorem dvou branek.

PU - UMT Beroun, sobota 17. 1. 2015, 11:00
ŽilinaŽilina

Dukla Praha: Chudý - Karavajev, Štetina (35. Polom), Jeřábek, Hanousek Matěj - Hanousek Marek (77. Hlinka), Gedeon (46. Považanec), Kovaľ (46. Tetour Dan.) - Mareš (81. Vopat), Seydi (48. Čajič), Berger (77. Kluk).
Žilina: Volešák (46. Le Giant) - Mabouka, Piaček (46. Králik), Škriniar (72. Hučko), Letič - Špalek, Klec, Pečovský, Škvarka, Mihálik - Oliveira.
Branky: 30. Kovaľ, 44. a 72. Berger, 56. a 80. Tetour Daniel - 88. Oliveira. Rozhodčí: Paták - Mokrusch, Fišer.

V 11. minutě střílel Karavajev nad branku. Ve 25. minutě si připsal první vážnější zákrok Chudý, který kryl Mihálikovu střelu. Po půlhodině hry vstřelil Róbert Koval první branku utkání po přiťuknutí Bergera. O deset minut později prošel slovenský středopolař Koval obranou soupeře a jen těsně minul Volešakovu branku. V závěru prvního poločasu přihrál před prázdnou branku Seydi Bergerovi a ten zvýšil na 2:0.

Dukla vsítila třetí branku v 56. minutě po akci Tetoura a Mareše zakončoval prvně jmenovaný. V 60.minutě střílel Čajič zpoza šestnáctky a jen těsně minul. V 69.minutě orazítkoval, s přispěním zákroku Maritna Chudého, Pečovský tyč. V 72.minutě vybojoval Marek Hanousek míč, přihrál Marešovi, jehož povedenou střelu dorazil Berger. V 80. minutě přidal druhou branku v utkání Daniel Tetour a v 88.minutě korigoval výsledek Oliveira. Dukla tak porazila slovenského půlmistra 5:1.

Luboš Kozel: "Dnes je vidět, jak je fotbal nevyzpytatelný. Ve středu jsme nebyli schopni ohrozit branku soupeře a dnes s kvalitativně lepším soupeřem jsme dali 5 branek a ještě jsme jich několik dát mohli. Ale je to vždy o nějaké produktivitě. Dnes jsme byli v roli Vlašimi. Žilina byla silná na míči, první poločas nás přehrávala, měla dvě šance, které neproměnila. My naopak branku dali a od té doby jsme byli sebevědomější, měli jsme dobrý přechod do útoku, využívali jsme toho velkého hřiště a poměrně jsme hru řešili slušně. Jsem spokojený, ale jak říkám, každý zápas je jiný a je to jen příprava. Jsem rád, že tam byly velmi dobré individuální výkony, třeba Daniel Tetour dnes dal dva góly. Takže dnes jsou ty dojmy pozitivnější."

Média

• Video: FK Dukla Praha - MŠK Žilina (5:1)
  • Video: Luboš Kozel po zápase proti Žilině

P Tým Z S B