Dukla porazila Ostravu a posouvá se na 9. místo tabulky.

4:1

(3:0)

6. kolo, Synot liga 2015/16

FC Baník Ostrava

Sestava domácí: F. Rada – Milošević, Jeřábek, Štetina, Vrzal – Považanec, Marek Hanousek, Daniel Tetour (57. Čajič) – Berger (86. Mareš), Beauguel (73. Krmenčík), Přikryl.

Sestava hosté: Pavlenka – Celba, Kaša, Kouřil, Machovec – Ježdík, Lásik (84. Alispahič) – Mondek, Foltyn (26. Kukec), Holzer (46. Azevedo) – Narh.

• Branky: 4. Přikryl, 10. Vrzal, 18. Berger, 90. Marek Hanousek - 54. Nahr. ŽK: 16. Marek Hanousek – 32. Kouřil, 45. Mondek. Rozhodčí: Proske - Nádvorník, Pochylý.
  • Diváci: 2046
Jasně vyhlížející zápas, to si říkal po prvních 18 minutách každý, když Dukla vedla zásluhou Přikryla, Vrzala a Bergera 3:0. Po poločase přišlo malé zaváhání, z kterého se Dukla po chvíli dostala a brankou Marka Hanouska dovršila vítězství 4:1 nad Baníkem Ostrava.

Radomír Korytář: "První poločas byl z naší strany velmi slabý. Soupeř nám obzvlášť prvních 30 minut ukázal, jak se fotbal má hrát. Byl aktivní a kombinačně silný, my jsme byli všude pozdě, byli jsme pasivní a proto nám Dukla dala tři góly. V kabině jsme si samozřejmě něco řekli. Ve druhém poločase jsme byli aktivnější, živější a hernější. Soupeře jsme ne že přehrávali, ale dostávali se do jeho obrany a tlačili. Díky té aktivitě jsme snížili na 3:1 a ještě měl Azevedo další stoprocentní šanci. Kdyby to bylo 3:2, dalo by se s tím výsledkem ještě něco dělat. Na poločasy se ale nehraje, hraje se na 90 minut a těch prvních 45 jsme nezvládli."

Luboš Kozel: "My jsme potřebovali vyhrát, a to se povedlo. Výborně jsme do utkání vstoupili, dali jsme hned z první akce branku, nabrali sebevědomí, kombinovali, hráli v pohybu a přidali další dva góly. Do druhého poločasu jsme ale vstoupili špatně, náš pohyb byl o dost horší a o ten korigující gól jsme si vysloveně koledovali. A taky jsme ho dostali. Mrzí mě, že neumíme využít tak dobrého prvního poločasu a utkání si více užít. Trochu mi ta druhá půle připomínala utkání s Bohemkou. Naštěstí dnes jsme vedení udrželi a v závěru přidali i pojistku."