V All Stars sestavě jsou Gedeon a Vorel

FC Slovan Liberec

9. kolo, Gambrinus liga 2011/12

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, Polák, Fleišman - Štajner, Vácha, Janů (76. Bosančič), Breznaník - Rilke, Rabušic (59. Hadaščok, 70. Nezmar).

Sestava hosté: Rada - Pospíšil, Vorel, Švejdík, Vrzal - Malý (74. Přeučil), Gedeon, Hanousek (90. Mikula) - Berger, Lietava, Svatonský (46. Pázler).

• Branky: 12. Rilke - 62. Gedeon, 83. Lietava. Rozhodčí: Ardeleánu - Filípek, Moláček. ŽK: Vrzal, Svatonský, Rada (všichni DUK).
  • Diváci: 5320
P R A H A - Hned dva fotbalisté Dukly se dostali do ideální jedenáctky 9. kola Gambrinus ligy. Novináři nominovali do All Stars sestavy Jana Vorla a Patrika Gedeona.

Dukla dokázala v 9. kole první ligy zvítězit na hřišti favorizovaného Liberce, což nezůstalo bez odezvy také v novinářských redakcích. Do sestavy All Stars, která je sestavována z nominací devíti českých médií, se dostali hned dva hráči z Julisky.

Patrik Gedeon byl dokonce ve všech devíti ideálních sestavách, dostal tedy nejvyšší možný počet nominací. To se v tomto kole povedlo jen kapitánovi Dukly a Milanu Škodovi z Bohemians 1905.

All Stars Media 9. kola

Pietrzkiewicz (Ostrava) - Vidlička (Sparta), Jarošík (Sparta), Vorel (Dukla) - Kadlec (Sparta), Gedeon (Dukla), Opiela (Mladá Boleslav), Jiráček (Plzeň) - Došek (Slovácko), Škoda (Bohemians 1905), Chramosta (Mladá Boleslav).

Hodnocení trenéra:

Jaroslav Šilhavý (trenér Liberce): „Chtěl bych soupeři pogratulovat, Dukla tady předvedla hlavně ve druhém poločase velmi dobrý fotbal. My jsme si za pasivitu po přestávce ani jiný výsledek nezasloužili. Opět jsme vyhořeli na zahozených šancích. Gólové příležitosti měli Štajner, Rabušic, Rilke, bohužel nic neproměnili. Soupeř nás po zásluze potrestal.“

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Zápas se mi samozřejmě hodnotí dobře, pro nás jsou to tři zlaté body ze hřiště soupeře. Ve skrytu duše jsme doufali, že bychom tu mohli sehrát vyrovnanou partii. Jenže jsme do zápasu nevstoupili dobře, hodně jsme kazili v rozehrávce. Po našem zbytečném centru se pak soupeř dostal do brejku, který jsme nezastavili a Liberec šel do vedení. Následovala pasáž, ve které jsme byli hodně opaření tím gólem a hodně jsme kazili. Rozhodujícím momentem bylo, že Honza Vorel dokázal vykopnout Štajnerovo zakončení, které už směřovalo do branky, tím nás udržel ve hře. Od situace, kdy měli Vrzal s Hanouskem dobré příležitosti k zakončení, mužstvo začalo víc věřit, že je schopné vstřelit gól. To si přeneslo také do druhého poločasu, kdy jsme byli aktivnějším týmem, silnějším na míči. Cením si toho, že jsme Liberec donutili opustit jeho hru a zápas otočili. Tohoto vítězství si nesmírně ceníme.“