PORTRÉTY Z JULISKYJakub Výmola
    FANSHOP

Dukla obrátila průběh utkání a postoupila

26. 9. 2012 | Redakce

Dukla obrátila průběh utkání a postoupila

Ačkoli mnozí ještě v 80. minutě utkání čekali, že postupujícím týmem je 1.HFK Olomouc, Dukla během deseti minut vyrovnala na 2:2, zvítězila v penaltovém rozstřelu 4:3 a postupuje.3. kolo, středa 26. 9. 2012, 16:30
1.HFK Olomouc 1.HFK Olomouc
2:2
(1:0)
Dukla PrahaDukla Praha

1.HFK Olomouc: 1. HFK: Karabina - Dadák, Murin, Čep, Šimko – Čvrtníček, Hromek (83. Lukášek) – Korčián (70. Biolek), Kobylík, Žondra, Chmelo.
Dukla Praha: Dukla: Kučera – Romera (73. Marek), Štetina, Vorel, Vrzal – Ouedraogo, Podrazký, Kalouda (58. Přeučil) – Engelman (46. Svatonský), Pospěch, Pázler.
Branky: 29. Žondra, 80. Hromek - 82. Přeučil, 86. Marek. ŽK: 21. Čep, 75. Dadák – 60. Přeučil, Vorel Rozhodčí: Trávníček – Hájek, Pochylý.
Diváci: 635

Komentář

Ve 4. minutě nahrál Kalouda na levou stranu Pázlerovi, ten prodloužil nabíhajícímu Vrzalovi, který centroval nebezpečně před bránu domácích, ale u míče byla první domácí obrana a míč zakopla na roh, který Dukla nevyužila.

O 3 minuty později vznikl malý závar u pravého rohu šestnáctky, míč se dostal k Pázlerovi, který si vytvořil slušnou pozici ke střele, míč však Karabina vyrazil. Další střelu na bránu přidal o chvíli později Kalouda ze středu hřiště, kterému nahrával Ouedraogo z pravé strany. Další pěkná akce hostí následovala hned vzápětí, Romera pěkně prokličkoval obranou po pravé straně, prodloužil na Engelmanna a ten centroval na zadní tyč, kde čekal Pospěch s Pázlerem, ale rozhodčí odpískal faul.

S útočnými pokusy domácích do 16. minuty Dukla neměla problém. 1. HFK í si vytvořilo šanci v podobě centru z levé strany, kterou Kučera musel vyrazit, ale k žádnému dalšímu ohrožení nedošlo, naopak Hromek zůstal ležet na zemi po kolizi s Kaloudou, ale nic vážného se mu nestalo a odešel po svých do zámezí.

Ve 23. minutě přišla veliká šance domácích, na pravé straně Žondra obešel Vorla, nahrál volnému Chmelovi, který ale v rychlosti vystřelil přímo do Kučerových rukou. Po faulu Vorla zahrávali ve 25. minutě domácí přímý kop z 25 metrů, který skončil na hlavě Murina, ale ten opět mířil moc vysoko. Domácí se dostali do šance ve 30. minutě, kdy velmi podařeně centroval z pravé strany Kobylík, ale Kučera skočil po míči včas. Další akce domácích už přinesla ovoce, když za brankovou čáru dostrkal přes Kučeru míč Žondra. Dukla se mohla dostat k odpovědi o minutu později, Podrazký nahrál do středu hřiště Pospěchovi, ten si narazil s Pázlerem, který mu míč vrátil a pálil k levé tyči, brankář ale vyrazil. Vzápětí si vypracoval slušnou šanci Vrzal po souhře s Engelmannem, ale jeho střela skončila opět v rukou Karabiny.

Ve 40. minutě zahrával HFK Olomouc dva rohy za sebou a u druhého měl Kučera opět co dělat, hlavička domácích mířila k pravé tyči a Kučera jí úspěšně chytil. Pospěch to v závěru poločasu ještě zkusil z velké dálky, ale střele chyběla razance. Po další akci zahrávala Dukla rohový kop, kterého se ujal Podrazký, našel na hranici šestnáctky volného Pázlera, který pálil z první, ale míč byl zblokován obranou soupeře.

Druhý poločas začala Dukla s jednou změnou, Engelmanna nahradil Svatonský. Do 55. minuty se na ani jedné straně nic závažnějšího nedělo, mimo nespočet soubojů a nedokončených akcí, to ovšem neplatilo o akci vytvořené Chmelem, který nacentroval na hlavu svému spoluhráči, která mířila nad Kučerovu bránu.

V 58. minutě se uvolnil po pravé straně Svatonský a nacentroval Pospěchovi, ten si však s míčem nedokázal dostatečně rychle poradit, sklepl na Kaloudu, který střelil vedle levé tyče a vzápětí byl střídán Přeučilem. Utkání se začínalo pomalu vyostřovat. Míče se ujali hosté, kteří se snažili propracovat před bránu, ale vybojovali jen roh. Po jeho rozehře následoval faul pár metrů za šestnáctkou, ale ani nařízený přímý kop gólový zásah nepřinesl.

Za to na druhé straně si domácí vypracovali gólovku, autorem střely byl Hromek, ale Kučera krásným zákrokem vytěsnil na roh, z kterého už domácí nezahrozili. Naděje Dukly na vyrovnání téměř zničil Hromek, když v 80 min. dorazil míč do brány Kučery.

Ovšem myšlenky na vyrovnání oživil vzápětí krásnou střelou ze středu hřiště Vojtěcha Přeučila, která skončila v síti Karabiny. A vzápětí vyrovnal Josef Marek, v 86. Minutě umístil svou hlavičku do sítě HFK, bylo srovnáno na 2:2!

Domácí publikum se bouří a Duláčtí fanoušci skandují „Pražská Dukla“. Vše vede ještě ke dvěma slibným akcím hostí, ale ani jedna není proměněna a tak jsme se v řádné hrací době vítěze nedočkali a na řadě byly penalty.

Penalty:
Miroslav Podrazký 1:0
Kobylík 1:1
Pospěch 2:1
Lukášek 2.2
Marek 3:2
Onofrej 3:2
Vorel 4:2
Čtvrtníček 4:3
Přeučil 4:3
Žondra 4:3.

Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Myslím si, že jsme dneska nehráli dobře. S prvním poločasem jsem nebyl absolutně spokojený. Výkon byl bez nasazení, bez bojovnosti, bez kvality, kombinace byla pomalá, plno hráčů bez důrazu a to všechno bylo na tom hřišti vidět. Co se týče domácích, hráli jednoduše, jejich nakopávané míče jsme nedobírali, oni ano a z toho padl první gól. My jsme si žádné větší šance nevypracovali. Ve druhém poločase se to zlepšilo, s příchodem Vojty Přeučila jsme začali mít převahu ve středu pole. Měli jsme hned po přestávce gólovou šanci Kaloudy. Nejvíce si ze zápasu cením toho, že ač jsme dostali v 80. minutě druhý gól, tak jsme to nezabalili, dali jsme kontaktní gól, pak jsme vyrovnali a v závěru jsme mohli jít i do vedení. Samozřejmě nemůžu nevidět, že i Tomáš Kučera vychytal stoprocentní gólovou šanci domácích. Každopádně dovedli jsme to k penaltám, které jsou o štěstí, a to jsme měli, takže postupujeme, a to je to nejcennější z dnešního zápasu.“
 


Fotogalerie


Partneři klubu