Dukla obrátila průběh utkání a postoupila

1.HFK Olomouc

2:2

(1:0)

3. kolo, Pohár České pošty 2012/13

Sestava domácí: 1. HFK: Karabina - Dadák, Murin, Čep, Šimko – Čvrtníček, Hromek (83. Lukášek) – Korčián (70. Biolek), Kobylík, Žondra, Chmelo.

Sestava hosté: Dukla: Kučera – Romera (73. Marek), Štetina, Vorel, Vrzal – Ouedraogo, Podrazký, Kalouda (58. Přeučil) – Engelman (46. Svatonský), Pospěch, Pázler.

• Branky: 29. Žondra, 80. Hromek - 82. Přeučil, 86. Marek. ŽK: 21. Čep, 75. Dadák – 60. Přeučil, Vorel Rozhodčí: Trávníček – Hájek, Pochylý.
  • Diváci: 635
Ačkoli mnozí ještě v 80. minutě utkání čekali, že postupujícím týmem je 1.HFK Olomouc, Dukla během deseti minut vyrovnala na 2:2, zvítězila v penaltovém rozstřelu 4:3 a postupuje.

Luboš Kozel: "Myslím si, že jsme dneska nehráli dobře. S prvním poločasem jsem nebyl absolutně spokojený. Výkon byl bez nasazení, bez bojovnosti, bez kvality, kombinace byla pomalá, plno hráčů bez důrazu a to všechno bylo na tom hřišti vidět. Co se týče domácích, hráli jednoduše, jejich nakopávané míče jsme nedobírali, oni ano a z toho padl první gól. My jsme si žádné větší šance nevypracovali. Ve druhém poločase se to zlepšilo, s příchodem Vojty Přeučila jsme začali mít převahu ve středu pole. Měli jsme hned po přestávce gólovou šanci Kaloudy. Nejvíce si ze zápasu cením toho, že ač jsme dostali v 80. minutě druhý gól, tak jsme to nezabalili, dali jsme kontaktní gól, pak jsme vyrovnali a v závěru jsme mohli jít i do vedení. Samozřejmě nemůžu nevidět, že i Tomáš Kučera vychytal stoprocentní gólovou šanci domácích. Každopádně dovedli jsme to k penaltám, které jsou o štěstí, a to jsme měli, takže postupujeme, a to je to nejcennější z dnešního zápasu.“