Dukla nezvládla závěr zápasu a rezervě Sparty vysoko podlehla

31.10.2021, 10:30

AC Sparta Praha B

13. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2021/22

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Holec – Gabriel, Gelašvili, Vitík, Suchomel – Ryneš, Pudhorocký (89. Šilhart), Jonáš, Dudl (89. Holoubek) – Drchal (67. Schánělec), Sejk (85. Turyna).

Sestava hosté:

Rada – Ruml (81. Šebrle), Kozma, Kulhánek, Souček – Peterka, Kozel (81. Pázler), Buchvaldek, Barac, Cienciala (60. Faleye) – Fábry (84. Hrubeš).

• Branky: 24. Gelašvili, 75. Ryneš, 81. Vitík, 87. Suchomel, 90+2. Šilhart – 2. Fábry. ŽK: Pudhorocký, Vitík – Peterka, Buchvaldek, Kozel. ČK: Kozel (mimo hřiště). Rozhodčí: Ulrich – Poživil, Bureš. Střely na bránu: 8:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 9:6. Držení míče (v procentech): 51:49.
Zápas 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Spartě Praha "B" se nám výsledkově nepovedl. Na Strahově jsme šli rychle do vedení a ještě patnáct minut před koncem hráli nerozhodně. Pak ale domácí čtyřmi rychlými góly rozhodli o svém vysokém vítězství.

Hodnocení trenéra:

Bohuslav Pilný (Dukla Praha): „Hořká porážka. Výsledek 1:5 z našeho pohledu je ostudný. To, jak jsme zápas dohráli, je neakceptovatelné. Těsné domácí prohry z minulých kol nás dostaly do stavu, ve kterém jsme teď. Našim největším problémem je mentalita mužstva. Co jsme si navařili, to si teď musíme taky sníst. Bezbolestné to určitě nebude. Dnes jsme do zápasu dobře vstoupili, ale postupem času jsme přestali být nebezpeční a Sparta se dostávala do hry. Vytvářela si standardky, které nám dělají problémy a v závěru jsme se úplně sesypali. Jak jsme se chovali ve vápně při inkasovaných gólech bylo alarmující a musíme si to vyříkat. Spartě gratuluji k vítězství.“