PORTRÉTY Z JULISKYMohamed Doumbia

Dukla nenavázala na dvě jarní výhry a na Spartě nebodovala

8. 3. 2015 | Redakce

Dukla nenavázala na dvě jarní výhry a na Spartě nebodovala

Po velmi dobré úvodní patnáctiminutovce dostala Dukla branku po individuální akci Kadeřábka, Sparta přidala druhý gól v závěru první půle z penalty a skóre uzavřel Krejčí v 58. minutě. Dukla tak bohužel body ze Sparty neveze, možnost na nápravu mají svěřenci Luboše Kozla v neděli proti Viktorii Plzeň.

19. kolo, neděle 8. 3. 2015, 18:45, Generali Arena
Sparta Praha Sparta Praha

Sparta Praha: Štěch – Kadeřábek (25. Shala), Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu – Mareček (63. Kováč), Vácha – Kadlec, Dočkal, Krejčí (74. Konaté) – Lafata.
Dukla Praha: Rada – Karavajev, Jeřábek, Štetina, Matěj Hanousek – Marek Hanousek (64. Daniel Tetour), Považanec, Gedeon (74. Kluk) – Čajić, Berger (87. Děrgačev), Mareš.
Branky: 17. Štetina (vla.), 45. Dočkal (pen.), 58. Krejčí. ŽK: 31. Brabec, 80. Costa - 36. Mat. Hanousek, 44. Jeřábek, 45. Mareš, 63. Považanec. Rozhodčí: Paták – Jiřík, Pelikán

V první desetiminutovce se Dukla prezentovala dvěma dobrými pokusy, nejprve střílel z dvaceti metrů Karavajev a nadělal starosti Štěchovi, který jeho střelu vyrazil na roh. Hned po rohovém kopu se dostal k míči Matěj Hanousek, který v dobré pozici sparťanskou branku přestřelil. Další dobrou střelu Dukly vyslal v 15.minutě Marek Hanousek, jeho pokus sice měl razanci, ale bohužel mířil doprostřed branky. Bohužel sparťané se prosadili ze své první vážnější šance, Kadeřábek obešel Matěje Hanouska, poslal míč před branku, kde jej těsně před brankovou čárou srazil za záda Rady Lukáš Štetina. Berger měl ve 24. minutě velkou příležitost na srovnání skóre, ale Štěch našeho hráče s číslem 13 vychytal. Ve 41. minutě se dostal ke střele Ladislav Krejčí, ovšem jeho pokus zpoza šestnáctky šel do náruče Filipa Rady. Bohužel Sparta navýšila své vedení na úplném konci prvního poločasu, když se z penalty prosadil Dočkal.

V 50. minutě se po centru Karavajeva dostal ke střele Aldin Čajič, který svým pokusem po zemi těsně minul Štěchovu branku. Letenské mužstvo vstřelilo další gól po 13 minutách hry ve druhém poločase, z úhlu se prosadil Krejčí. V 83. minutě střílel z první Mareš, ale ani tento pokus se nevešel mezi tři tyče Štěchovy branky. V 84. minutě se do míče opřel Lafata po Dočkalově přihrávce ze strany, Rada se ale vyznamenal!

Luboš Kozel: "Myslím si, že to vítězství Sparty je zasloužené. Pokud jsme chtěli pomýšlet na úspěch v tomto utkání, museli bychom podat výkon na hranici našich možností a snažit se využít slabých chvilek Sparty, které v tomu utkání budou. Také je nutná dobrá efektivita. Do utkání jsme dobře vstoupili. Patnáct minut jsme využívali sparťanské nervozity, která byla patrná, možná jsme byli i o trošku lepší, ale bohužel jsme z takové té psychologické převahy "vytěžili" to, že jsme v 17. minutě dostali laciný gól. Po tom gólu to bylo z naší strany ještě dobré, a kdyby Tomáš Berger vyrovnal, nebo někdo v této pasáži, tak by to znovu Spartu znervóznilo. Bohužel se nám to nepodařilo a naší hloupostí jsme dovolili Spartě odskočit na dvoubrankový rozdíl. Paradoxně jsem ale byl s výkonem v prvním poločase celkem spokojený, ale výsledek byl nepříznivý. Ve druhém poločase jsme nechytili začátek, Sparta odskočila na tříbrankový rozdíl a utkání bylo rozhodnuté. Takže vítězství Sparty je zasloužené, já byl spokojený spíše s prvním poločasem, tedy alespoň s naší hrou, ne s výsledkem.

Média

• Video: Luboš Kozel po zápase na Spartě