FC Vysočina Jihlava

1:2

(1:1)

23. kolo, Synot liga 2014/15

Sestava domácí: Hanuš – T. Marek, Tlustý, Krejčí, Hybš – Jánoš (65. Harba), Kučera – Fulnek, Šulek, Vaculík (C) (65. Jungr) – Mešanović (80. Klimet).

Sestava hosté: Rada (C) – Karavajev, Štetina, Polom, Matěj Hanousek (85. Jeřábek) – Považanec, Čajič, Marek Hanousek – Berger (70. Beauguel), Mareš (62. Gedeon), Přikryl.

• Branky: 17. Jánoš - 41. Polom, 53. Čajič. ŽK:38. Berger, 88. Rada, 88. Hanousek Marek 39. Berger. Rozhodčí: Proske - Pelikán, Hrabovský.
  • Diváci: 3390
Dukla bodovala po třetí za sebou. Po remízách s Bohemians a Slováckem získalo mužstvo Luboše Kozla tři body za vítězství v Jihlavě v poměru 2:1. Dukla navíc svého dnešního soupeře přeskočila v tabulce a po 23. kolech se nachází na šestém místě!

Luboš Kozel: "Do utkání jsme vstoupili poměrně slušně a sebevědomě. V úvodu jsme byli dost na míči, ale bohužel se nám nepodařilo proměnit první šanci Čajičem. Soupeř, de facto z první situace, kdy se dostal k nám do šestnáctky ze standardní situace, vstřelil gól. S námi to otřáslo a dvacet minut jsme byli jak opaření, ale postupem času jsme se herně zvedli a ke konci poločasu si také pomohli standardkou a srovnali stav na 1:1. Ve druhém poločase jsme byli více nebezpeční směrem k brance, proměnili jsme první šanci, kterou jsme si vytvořili, a dostali se do vedení. Chyběla tomu ale pojistka. Domácí přidali, zatlačili nás a v samotném závěru jsme měli velké štěstí, kdy nám hodně pomohl Filip Rada. Dnešního vítězství si hodně cením."

Luděk Klusáček: "Přesto, že jsme se dostali v prvním poločase do vedení, nebyl jsme spokojený, protože jsme hráli hodně pasivně. Rozhodujícím bodem utkání byla určitě kontaktní branka Dukly před poločasem. Paradoxně ač jsme začali hrát na začátku druhého poločasu lépe, Dukla šla do vedení a i když jsme v závěru měli drtivý tlak, žádná z šancí se nám nepovedla proměnit, takže jsme bohužel bez bodu."