FANSHOP

Dukla na Vysočině vybojovala tři body

11. 4. 2015 | Redakce

Dukla na Vysočině vybojovala tři body

Dukla bodovala po třetí za sebou. Po remízách s Bohemians a Slováckem získalo mužstvo Luboše Kozla tři body za vítězství v Jihlavě v poměru 2:1. Dukla navíc svého dnešního soupeře přeskočila v tabulce a po 23. kolech se nachází na šestém místě!23. kolo, sobota 11. 4. 2015, 16:00, Jiráskova ulice, Jihlava
Jihlava Jihlava
1:2
(1:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Jihlava: Hanuš – T. Marek, Tlustý, Krejčí, Hybš – Jánoš (65. Harba), Kučera – Fulnek, Šulek, Vaculík (C) (65. Jungr) – Mešanović (80. Klimet).
Dukla Praha: Rada (C) – Karavajev, Štetina, Polom, Matěj Hanousek (85. Jeřábek) – Považanec, Čajič, Marek Hanousek – Berger (70. Beauguel), Mareš (62. Gedeon), Přikryl.
Branky: 17. Jánoš - 41. Polom, 53. Čajič. ŽK:38. Berger, 88. Rada, 88. Hanousek Marek 39. Berger. Rozhodčí: Proske - Pelikán, Hrabovský.
Diváci: 3390

Komentář

První zajímavou šanci měli domácí, po autu se k míči dostal Marek a nacentroval do vápna Šulkovi, který z první vystřelil přímo do rukou brankáře Filipa Rady. Na druhé straně centroval Matěj Hanousek, jeho lehce přetažený centr vrátil před malé vápno Vjačeslav Karavajev, připravený Tomáš Berger míč minul a Aldin Čajič ho umístil těsně vedle tyče. V 17. minutě rozehrával Kučera rohový kop Jihlavy, ve vápně našel hlavu Jánoše, který se nemýlil a Vysočina Jihlava se ujala vedení 1:0.

Od té chvíle se hra přesouvala od brány k bráně, ale bez větších šancí. Tento časový úsek přerušila až rohový kop, který rozehrál Tomáš Berger, na zadní tyči našel volného Poloma, který čtyři minuty před koncem prvního poločasu srovnal na 1:1.

Po osmi minutách hry ve druhém poločase centroval z pravé strany Tomáš Přikryl, ve vápně nalezl Aldina Čajiče a i přes zákrok domácího brankáře míč skončil v jihlavské síti - 1:2. O čtyři minuty později se ocitl sám před brankářem Filipem Radou jihlavský Mešanovič, jeho lob Rada zblokoval a obrana míč záhy uklidila do bezpečí za autovou čáru. V 62. minutě vyslal z 20 metrů ránu Kučera - vedle. V 72. minutě vybojoval před útočnou polovinou míč Aldin Čajič, sám přesprintoval zbytek hřiště a zakončil, bohužel mimo tři tyče. Další střelu z dálky vypálil Harba, ale ani tento pokus neskončil v síti hostí. Jihlava si v závěru zápasu vytvořila značný tlak. Nejprve střílel zpoza vápna Fulnek, jeho pokus mířil doprostřed brány a Rada vyrazil na roh. Následně po rohovém kopu dvakrát zakončoval Kučera, ale Filip Rada Duklu znovu podržel.

Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Do utkání jsme vstoupili poměrně slušně a sebevědomě. V úvodu jsme byli dost na míči, ale bohužel se nám nepodařilo proměnit první šanci Čajičem. Soupeř, de facto z první situace, kdy se dostal k nám do šestnáctky ze standardní situace, vstřelil gól. S námi to otřáslo a dvacet minut jsme byli jak opaření, ale postupem času jsme se herně zvedli a ke konci poločasu si také pomohli standardkou a srovnali stav na 1:1. Ve druhém poločase jsme byli více nebezpeční směrem k brance, proměnili jsme první šanci, kterou jsme si vytvořili, a dostali se do vedení. Chyběla tomu ale pojistka. Domácí přidali, zatlačili nás a v samotném závěru jsme měli velké štěstí, kdy nám hodně pomohl Filip Rada. Dnešního vítězství si hodně cením."

Luděk Klusáček: "Přesto, že jsme se dostali v prvním poločase do vedení, nebyl jsme spokojený, protože jsme hráli hodně pasivně. Rozhodujícím bodem utkání byla určitě kontaktní branka Dukly před poločasem. Paradoxně ač jsme začali hrát na začátku druhého poločasu lépe, Dukla šla do vedení a i když jsme v závěru měli drtivý tlak, žádná z šancí se nám nepovedla proměnit, takže jsme bohužel bez bodu."

 


Fotogalerie


Partneři klubu