Dukla na Vysočině prohrála v posledních minutách

09.08.2019, 18:00

FC Vysočina Jihlava

4. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2019/2020

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Vejmola - Pavlík, Tlustý, Tijani, Novotný - Vaculík, Fortelný - Javůrek (77. Mikuš), Rezek (65. Lacko), Smejkal (90. Křivánek) - Klobása.

Sestava hosté: Hruška - Kozma, Piroch, Chlumecký - Kovaľ, González (85. Ayong), Doumbia, Preisler (70. Souček) - Tetour - Holík, Hadaščok (46. Krunert).

• Branky: 88. Klobása. ŽK: 15. Novotný, 45. Vaculík, 79. Klobása, 90. Fortelný - 34. Doumbia, 65. Piroch.
  • Diváci: 1139
První poločas patřil spíše Jihlavě. Hruška však všechny střely na branku zlikvidoval a do šaten se šlo za bezbrankové remízy. Ve druhém poločase se hosté výrazně zlepšili, ale branku nevytěžili, a Vejmola si tak i nadále drží čisté konto. Zápas nakonec v posledních minutách rozhodl Stanislav Klobása.

Hodnocení trenéra:

Roman Skuhravý: „Myslím si, že jsme dneska viděli takový ten moment, že někdy bývá fotbal, nechci říct krutý, ale prostě fotbal. Dneska nevyhrálo mužstvo lepší, ale šťastnější. To však nic nemění na tom, že náš výkon v prvním poločase byl takový nervózní. Přitom jsme se hrozně těšili sem na stadion, protože takovéhle hřiště nahrává tomu způsobu hry, jaký chceme hrát. Bohužel se potýkáme s posledními 30 metry a to na fotbale bývá z mého pohledu to nejtěžší. V prvním poločase to bylo z mého pohledu vyrovnané utkání z obou dvou stran, nebyly tam velké příležitosti ani na jedné straně. Troufám si říct, že ve druhém poločase jsme byli lepší mužstvo, udávali jsme tón hry, vypracovali jsme si dvě brankové příležitosti. Ten gól mě mrzí, protože jsme měli půl minuty předtím balón pod kontrolou a nevyřešili jsme to správně na půlící čáře. A Standovi Klobásovi ta jedna příležitost v zápase stačí, aby dal gól.“