Dukla drží neporazitelnost i šesté kolo po sobě

30. 9. 2013 | Redakce

Dukla drží neporazitelnost i šesté kolo po sobě

Dohrávka desátého kola Gambrinus ligy skončila zaslouženou remízou 1:1. José Romera si odnesl ocenění za hráče utkání, zároveň celý tým prodloužil sérii neporazitelnosti na šest kol.10. kolo, pondělí 30. 9. 2013, 18:00
Dukla Praha Dukla Praha
1:1
(1:1)
JablonecJablonec

Dukla Praha: Rada - Romera, Štetina, Božič (78. Vorel), Vrzal – Kalouda (65. Hanousek Marek), Gedeon, Hlinka - Néstor, Pospěch, Mareš (84. Malý). Trenér: Kozel.
Jablonec: Špit - Zoubele, Kysela, Beneš, Novák - Kubista, Loučka - Kopic (85. Vukadinovič), Vaněk (77. Piták), Třešňák - Hubník (90. Rossi). Trenér: Skuhravý.
Branky: 11. Romera – 38. Hubník. ŽK: 79. Štetina - 64. Kubista. Rozhodčí: Orel – Jiřík, Kříž. Diváci: 2024.

Komentář

První desetiminutovka se odehrála v klidnějším tempu bez střeleckých příležitostí. Zato 11. minuta rozvířila tribuny, když Gedeon z půlky nacentroval do vápna, kde k míči vyskočil Romera a vstřelil krásnou branku hlavou – 1:0. V 16. minutě připravil pro Špita nepříjemnou střelu Pospěch, poradil si rovnou se třemi jabloneckými obránci a z pravé strany vystřelil k levé tyči, kterou míč těsně minul po vnější straně. Domácí byli v průběhu prvního poločasu více u míče, nejprve Néstor proběhl po pravé straně, nacentroval na hlavičku Pospěchovi, kterému míč hostující obrana odhlavičkovala na roh, z něj pak byl v dobré střelecké pozici Mareš, jeho střela byla zblokována a následné Pospěchovy nůžky šly příliš vysoko. Na druhé straně donutil Radu na zem Třešnák, k odraženému míči se ke štěstí domácích nikdo nedostal. Dukla z následujícího protiútoku měla opět šanci, Mareš nacentroval na Pospěcha, kterému míč vyrazil vybíhající Špit. Ve 38. minutě došlo k vyrovnání, díky nešťastnému zákroku Gedeona, který vyrazil Radovi míč z rukou a dobíhající Hubník měl už jednoduchou úlohu. Jablonec zaznamenal další šanci, u které byl opět Hubník, který svou hlavičkou pěkně protáhl Radu a následoval roh.

Druhý poločas měl podobný rozjezd jako ten první. Největší příležitost si vytvořil v 52. minutě Néstor, když z hranice šestnáctky branku těsně přestřelil. V 59. minutě Kopic postupoval po pravé straně, nahrál Hubníkovi, který hodně z úhlu vystřelil a kopal se rohový kop, ze kterého musel Rada míč vytáhnout nad branku. Po menší ofenzivní pauze slušně vystřelil Mareš, ale Špit byl připraven a míč chytil. Gólovou příležitost měl opět Romera, kterému hlavičkou přihrál Pospěch, Špit byl ale opět na místě a míč vyrazil. Po odpískaném faulu na Romeru zahrával přímý kop Néstor a nevedl si vůbec špatně, míč minul těsně pravou tyč. Mareš nacentroval v 80. minutě do vápna, kde se dostal hlavičkou k zakončení Néstor, míč však branku netrefil.

V 83.minutě měl velkou šanci skórovat Pospěch, kterému do pokutového území přihrál hlavičkou Néstor. Pohotovou střelu našeho kanonýra ale zblokoval Beneš. Velká gólová příležitost přišla i na straně hostí, kdy Hubník trefil v 89. minutě po rohovém kopu tyč! Branka už ale nakonec nepadla a utkání tak skončilo 1:1!

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Luboš Kozel po utkání s Jabloncem: "Každý vycházel z toho, že jsem přivezli bod z Plzně a proto bychom měli porazit doma Jablonec. Já věděl, že nás čeká těžké utkání, že šanci mít můžeme, ale pouze když předvedeme srovnatelný výkon s tím v Plzni. Jablonec má zkušené a kvalitní mužstvo s mladými rychlostními typy hráčů, s rychlým přechodem do útoku, což nám mohlo dělat problém. Byl jsem spokojený se vstupem do utkání, podařilo se nám brzy vstřelit branku po standardní situaci, po ní jsme dostali relativní klid do hry a byli lepší. Bohužel jsme neuhlídali rohový kop, z kterého soupeř lacino vyrovnal a zase se to trošku otočilo. Na začátku druhé půle Jablonec pokračoval ve své aktivitě, od nějaké 60. minuty jsme převzali iniciativu, více jsme drželi míč a měli víc střeleckých příležitostí, ale když vám soupeř v 88. minutě nastřelí tyčku, tak ten bod musíme brát a asi byl zaslouženej."
 

Média

  • Video: Tisková konference po utkání s Jabloncem
    Dohrávka desátého kola Gambrinus ligy skončila zaslouženou remízou 1:1. José Romera si odnesl ocenění za hráče utkání, zároveň celý tým prodloužil sérii neporazitelnosti na šest kol.
  • Video: Jakub Mareš hodnotí utkání s Jabloncem
    Dohrávka desátého kola Gambrinus ligy skončila zaslouženou remízou 1:1. José Romera si odnesl ocenění za hráče utkání, zároveň celý tým prodloužil sérii neporazitelnosti na šest kol.
 

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu