PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Souček
    FANSHOP

Dukla doma vybojovala tři body se Zlínem

13. 8. 2017 | Redakce

Dukla doma vybojovala tři body se Zlínem

Ohromně cenné vítězství si připsali fotbalisté Dukly v utkání se Zlínem. O tříbodovém zisku rozhodl v prvním poločase fantastickým přímým kopem Ondřej Kušnír.3. kolo, neděle 13. 8. 2017, 17:00, Juliska | Zápas ON-LINE
Dukla Praha Dukla Praha
1:0
(1:0)
ZlínZlín

Dukla Praha: F. Rada (K) – Kušnír, Jiránek, Ostojić, Podaný – Kovaľ (64. Koreš), Bezpalec, Milošević (74. Djuranović), Daniel Tetour, Schranz (77. Preisler) – Holenda.
Zlín: S. Dostál – Matejov, Hnaníček (K), Gajič, Bartošák (82. Fantiš) – Ekpai, Jiráček, Traoré, Holzer (60. Džafić) – Železník (64. Bartolomeu), Diop.
Branky: 24. Kušnír
ŽK: 70. Schranz – 51. Diop
Rozhodčí: Ginzel – Moláček, Flimmel
Diváci: 2359

Komentář

Po několika minutách počátečního oťukávání z obou stran, kdy se vše odehrávalo bez větších šancí pouze kolem středového kruhu, se k prvnímu výpadu odhodlal hostující tým. Po laxně rozehrané standardní situaci ve 14. minutě Dukla přišla o míč. Hosté vyrazili vpřed, Holzer našel Diopa na hranici vápna, ten však mířil těsně vedle. Domácí se snažili přejít rychle do útoku, ale jejich výpady zůstaly bez úspěchu. Stejně tak rohový kop nepřinesl větší šanci. Oba týmy otálely s útokem, ale Dukla nakonec přece zamířila ke Zlínské brance a přinutila soupeře faulovat, čímž si vysloužila trestný kop z nadějné vzdálenosti. K míči se ve 24. minutě nejdříve stavěl Podaný, ale nakonec vzal odpovědnost na sebe Kušnír, což se víc než vyplatilo. Kušnír zakroutil krásnou technickou střelou míč kolem zdi přímo k pravé tyči a Dukla šla do vedení. Období kolem 30. minuty bylo ve znamení delších nákopů a oboustranně neúspěšné hry po zemi. Ve 38. minutě se Holenda s Kušnírem ve vzájemné spolupráci vydali vpřed, jejich akce však skončila pouze bezproblémovým zákrokem Dostála. Ačkoliv Dukla působila před koncem prvního poločasu aktivnějším dojmem, její snažení nekončilo v síti. Naopak se k nebezpečnějšímu útoku dostali méně aktivně vyhlížející hosté. Jejich akce ve 42. minutě vyústila v rohový kop. Ten ale Zlín patřičně nevyužil. Míč nakonec zamířil jen vysoko nad břevno domácí branky.

Do druhého poločasu vstoupili odhodlaněji hosté, ale přes veškerou snahu se dostali pouze k pár neúspěšným centrům na soupeřově polovině. Po jednom z rychlých přechodů vpřed se Zlín probojoval v 54. minutě k rohovému kopu, ten byl však nepovedeně rozehraný pouze po zemi a skončil na domácích kopačkách. Oba brankáře zaměstnávala kolem 60. minuty pouze účast při rozehrávkách. Rychlý útok hostů byl zakončen nepříliš povedenou střelou Diopa, kterou Rada bez potíží zneškodnil. Dukla se nechtěla nechat zahanbit, ale její pokusy o útok končily neúspěšně. Podaného centr v 72. minutě vypadal zajímavě, ale nakonec byl jeho pokus o ohrožení Zlínské branky snadnou kořistí pro Dostála. Po sérii neúspěšných vpádů na polovinu soupeře se Zlín v 83. a 84. minutě dostal ke dvěma trestným kopům, které však k radosti domácích fanoušků neproměnil. Dukla se hnala do rychlého protiútoku. Z toho však nakonec nic nebylo, protože Holenda ve slibné pozici před vápnem zaváhal a po jeho přihrávce se už žádný z hráčů Dukly do palebné pozice nedostal. V 89. minutě se hosté dostali k dalšímu trestnému kopu, pokus o skórování však pouze protančil kolem tyče Radovy branky. V 92. minutě, tedy těsně před koncem nastavení, se Dukla ještě přihlásila o slovo. Holendova střela byla zablokovaná, ze zajímavé pozice pálila potom ještě nová posila Djuranovič těsně nad. Poslední velké šance domácích se zhostil opět Djuranovič a jeho střela skončila kousek vedle tyče. Dal tak o sobě fanouškům Dukly rázně vědět. Dukla tedy po těžkém losu a dvou prvních kolech venku vybojovala v prvním domácím zápase konečně body, a to hned všechny tři.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Jaroslav Hynek: „Myslím si, že důležité bylo, že jsme vydrželi celé utkání být hodně kompaktní. V prvním poločase to bylo i po defenzivní, taktické, stránce lepší. Co se týče ofenzivy, tak dvě třetiny jsme řešili dobře, tu poslední třetinu jsme nevyřešili tak, jak jsme si úplně představovali, ale přesto tam přišel jeden, dva míče, kde z jednoho byla standardní situace, ze které dal Ondra Kušnír krásný gól. Jinak to bylo bez nějakých velkých šancí, ale ta celková kompaktnost nás mohla do druhého poločasu povzbudit. Přesto v tom druhém poločase byla určitá nervozita z výsledku, z toho, že to musíme zvládnout. Byli jsme daleko méně přesní, nevyřešili jsme gólově žádný brejk, i když ke konci byly asi tři příležitosti. Věděli jsme, že soupeř dokáže být v závěru utkání hodně nátlakový, dokáže hru zjednodušit, vytvořit si standardní situace a stalo se tak i dneska. My jsme ze standardek jen kontrovali, ale uklidňující branku jsme nedali. Kluci předvedli obrovsky týmový výkon, dali do toho spoustu věcí, které jsme dělali v tréninku a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu