Dukla doma přejela Jihlavu 4:1

FK Dukla Praha

25. kolo, ePojisteni.cz liga 2016/17

FC Vysočina Jihlava

Sestava domácí: F. Rada – Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný – Marek Hanousek (K), Daniel Tetour, Mustedanagič (61. Koreš) – Milošević (77. Brejcha), Holenda, Olayinka (87. Juroška).

Sestava hosté: Hanuš (56. Rakovan) – Vaculík (K), Krejčí, Rosa, Urdinov – Fulnek, D. Ikaunieks, Štěpánek, Hronek (61. Tlustý), Batioja (87. Popović) – Dvořák.

• Branky: 17. Kušnír, 19. Milošević, 30. Holenda, 54. Milošević – 6. Hronek.
    ŽK: 90. Holenda.
    Rozhodčí: Jílek – Kříž, Vlasjuk.
  • Diváci: 1032
Duklu zmrazil svým gólem z 5. minuty Hronek, poté už však na hřišti vládli pouze fotbalisté ve žlutých dresech. Ke Kušnírovi s Holednou se připojil dvougólový Miloševič, který se stal hvězdou utkání. Dukla si tak připsala důležité tři body a může směle vyhlížet střetnutí v Plzni, kam zavítá v příštím kole.

Hodnocení trenéra:

Josef Jinoch: „Já můžu Dukle jen poblahopřát ke krásnému vítězství. Potrestali nás z věcí, na které jsme se v týdnu připravovali. Měli jsme dobrý vstup do utkání, dali jsme gól, měli jsme další slibnou šanci, ale Dukla rychle vývoj skóre otočila. Na konci poločasu jsme se ještě mohli vrátit do zápasu, když jsme nastřelili tyčku a navíc jsme měli zajímavou standardku, toho jsme však nevyužili. Po čtvrtém gólů už domácí na hřišti jasně dominovali a utkání se poté spíše dohrávalo.“

Jaroslav Hynek: „Začátek zápasu byl ve stylu „proč si to dělat jednoduchý“ a byla z toho branka pro hosty. Ale pak přišla plodná dvacetiminutovka, kde jsme byli hodně přesní, a to co jsme chtěli v ofenzivě hrát, se nám podařilo. Dali jsme z toho krásné góly a zápas otočili. Ale závěr prvního poločasu lépe vypadal pro Jihlavu, kdy měla dvě šance, kterými mohla zápas zremizovat. Naštěstí jsme byli vždy na správném místě, takže jsme to ustáli. Začátek druhého poločasu se nám povedl, kluci přidali čtvrtou branku a pak už to bylo spíš o tom, co si dovolíme zahrát, a jestli přidáme další branku. Protože, ačkoliv se soupeř snažil presovat, tak nám se dařilo, i když ne úplně aktivní hrou, držet míč a zápas dovést do vítězného konce.“