Dukla doma nešťastně prohrála s Jihlavou

12.03.2016, 17:00
Juliska

FK Dukla Praha

21. kolo, Synot liga 2015/16

FC Vysočina Jihlava

Sestava domácí: Hroššo – Jurendić, Štetina, Gorkšs, Milošević – Marek Hanousek (K) (73. Daniel Tetour), Považanec, Mareš – Manzia (46. Néstor (84. Breznaník)), Vašíček, Berger.

Sestava hosté: Hanuš – Kryštůfek, Krejčí, Šourek (K), Urdinov – Kučera, Šulek – Bazal (64. Kukoľ), Hronek, Vaculík – Voltr (85. Jungr).

• Branky: 62. Hroššo (vla.).
    Karty: 63. Berger, 67. Štetina, 72. Jurendič, 87. Gorkšs - 83. Šulek.
    Rozhodčí: Nenadál – Vlasjuk, Kříž.
  • Diváci: 1148
V bojovném utkání nedokázala domácí Dukla vyzrát na jihlavskou obranu. Jediný gól zápasu obdrželi domácí velmi smolným způsobem. Hroššo se při chytání centru srazil se Štětinou a míč mu vyklouzl z rukavic až za brankovou čáru. Všechny tři body si tak domů odváží hosté.

Hodnocení trenéra:

Michal Hipp: „Narazili jsme na soupeře, na kterém je vidět jasný trenérský rukopis. Co jsem měl možnost vidět domácí v akci, jde o ofenzivně laděné mužstvo plné technických hráčů se smyslem pro kombinaci. A z toho vycházela naše předzápasová taktika. Začátek utkání byl o takovém „oťukávání“ a nepřidal tomu ani poměrně nekvalitní terén. Chtěli jsme zaplnit prostor ve středu pole a pokoušet se o rychlé přechody do útoku, což se nám dařilo. První poločas jsme zvládli i z hlediska defenzivy a myslím, že jsme měli během něj i více gólových příležitostí. Vstup do druhého poločasu byl z naší strany slušný, byli jsme aktivní, měli jsme tam opět střelecké příležitosti. Byl to zápas o jednom gólu a my jsme byli ti šťastnější.“

Luboš Kozel: „Věděli jsme, že Jihlava hrála na venkovních hřištích poměrně slušně, a i když utkání prohrála, nebyla k bodům daleko. Má velmi dobrý přechod do útoku, na což jsme se připravovali. Nicméně každý poločas, jsme jí nabídli dvě „brejkové“ situace, ve kterých nás podržel brankář. My jsme měli přechod do útoku pomalejší, měli jsme více ze hry, snaha hrát fotbal tam byla, ale končila před hranicí pokutového území. V úvodu druhého poločasu jsme se zlepšili, dostávali jsme se do vápna, a když jsme přečkali dvě velké šance soupeře, dali jsme si paradoxně vlastní gól. Dostali jsme se pod tlak, ale kvalita ve finální fázi chyběla.“