PORTRÉTY Z JULISKYFilip Rada
    FANSHOP

Dukla B: Z Chlumce n. Cidlinou se vracíme s prázdnou

8. 9. 2019 | Redakce

Dukla B: Z Chlumce n. Cidlinou se vracíme s prázdnou

Ve pátém kole zajižděl B-tým Dukly na hřiště FK Chlumec n. Cidlinou. V zápase, v němž Dukla pouze dotahovala vedení domácích, se zaskvěl domácí střední útočník Bastin, který třemi góly utkání rozhodl. Po tom, co domácí se prosadili Bastinem již v 6. minutě a v 17. min. pěknou ranu z trestného kopu vyrovnal Lauko, odskočili domácí do poločasu na 2:1 druhým gólem Bastina ve 32. min. I když domácí zvýšili Bastinem z pokutového kopu na 3:1, Dukla opět zdramatizovala zápas snížením na 3:2 Kottem po pěkné kombinační akci. Rozuzlení pak přinesla 85. min., když po trestném kopu nekrytý Havel hlavou upravil na konečných 4:2 pro Chlumec.5. kolo, neděle 8. 9. 2019, 10:15
Chlumec nad Cidlinou Chlumec nad Cidlinou
4:2
(2:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Chlumec nad Cidlinou: Dunda - Veselka (90. Doležal), Havel, Kopář, Žahourek - Koubek - Novotný (58. Špidlen), Čáp (73. Kučera), Labík J. (79. Korba), Labík T. - Bastin(K) (87. Jarkovský)
Dukla Praha: Šťovíček - Kosík, Novák, Kovernikov, Veniger, Mentberger (46. Studnička), Trávníček (61. Ullman), Kott, Lauko, Houha (61. Palacios), Kim (61. Vyleta).
Branky: 6., 32. a 61. Bastin, 85. Jarkovský - 17. Lauko, 75. Kott Rozhodčí: Nejedlo - Matějček, Machýček

Komentář

Dukla, jako již "tradičně na venkovních zápasech", obdržela v první destiminutovce gól, když po centru domácího útočníka Bastina na malé vápno, Štovíček vyboxoval nad naskakujícím záložníkem J. Labíkem, vyboxovaný míč se dostal opět k domácímu kanonýrovi Bastinovi a ten z 10 metrů dostal domácí do vedení, 1:0.

Dukla přidala a výsledem byl zisk rohového kopu pro Duklu a v 7. minutě faul domácích na Kotta. Trestný kop z 30 metrů kopl Lauko přesně do pravého vinglu a bezmocný brankář domácích Dunda lovil míč ze sítě, 1:1. Hned o dvě minuty později neproměnil gólovou šanci Trávníček, který po rohovém kopu Dukly nekrytý netrefil míč ve vzdálenosti 9 m od domácí branky.

Domácí odpověděli svojí gólovkou ve 24. min. když po centru z levé strany zakončoval ze 7 metrů hlavičkou domácí pravý záložník Novotný, naštěstí pro Duklu skončila střela dva metry vedle branky.

Ve 32. min. dostal domácí diváky do varu opět jejich kapitán Bastin, který po přihrávce z levého křídla od T. Labíka se prosadil přes obránce Dukly a z 9 metrů vstřelil druhý gól, 2:1.

Do poločasu pak ještě domácí se dostali do brankové příležitosti J. Labíkem, ale jeho střelu z pravé spojky z 9 metrů pozorný Štovíček v brance Dukly kryl.

O poločasové přestávce Dukla vystřídala Mentbergera Studničkou.

V 52. min. se dostala Dukla do gólové šance Venigerem, ale jeho střela z pravé spojky ze 13 metrů do vinglu domácího brankáře nepřekvapila a střelu stačil vyrazit.

Domácí odpověděli gólovou šancí na druhé straně, ale gólovou střelu Novotného z 9 metrů stačil ještě Kosík ztečovat nad branku Dukly.

V 60. min. si domácí po standardní situaci vytvořili tlak na obranu Dukly, ostrý centr na malé vápno stačil ještě Šťovíček vyboxovat, následně domácí odražený míč napálili do břevna a v nastalé trmě vrmě obrana Dukly faulovala hráče domácích a rozhodčí Nejedlo odpískal pokutový kop proti Dukle, který v 61. min. proměnil svým třetím gólem Bastin, 3:1.

Dukla se pak cítila poškozena po nevybíravém unfair zákroku domácího levého stopera Kopáče na Palaciose v pokutovém území Chlumce, nicméně rozhodčí tento zákrok přešel bez odpískání. Dukla se pak snažila o zakončení dvakrát Palaciosem ze střední vzdálenosti, ale jednou mířila střela vedle a jednou ji obránci zblokovali, takže pro brankáře již nebylo těžké tuto střelu krýt.

Dukla se ale přeci jen dočkala, když po pěkné kombinaci Studnička - Ullman - Kott, zakončoval T. Kott z malého vápna do odkryté domácí branky, 3:2.

Po sérii domácích střídání, pak již uvadající domácí tým zvedl hlavy a po trestném kopu z levé strany, po zaváhání obrany Dukly si na centrovaný míč naskočil nikým nekrytý domácí stoper Havel a hlavou z malého vápna uklidnil vývoj utkání ve prospěch domácích na 4:2.

Rozhodčí Nejedlo udělil domácím dvě žluté karty za fauly, hráčům Dukly tři žluté za "řeči", z toho jednu vystřídanému hráči na lavičce při odchodu mužstev ze hřiště.

Za zmínku stojí i to, že při odchodu hráčů Dukly po zápase ze hřiště domácí Čáp strčil rukama do odcházejícího Studničky, navíc na něj plivl a nastala strkanice hráčů obou družstev. Na což reagoval slovy vystřídaný Houha na lavičce a za to dostal po zápase uvedenou žlutou kartu.

Ve vypjatém závěru v hledišti pak byl údajně polit vodou rozhodčí i delegát utkání.

 


Fotogalerie


Partneři klubu