FANSHOP

Dukla B: Prospěšná generálka s Rakovníkem před mistrovskými zápasy

1. 3. 2020 | Redakce

Dukla B: Prospěšná generálka s Rakovníkem před mistrovskými zápasy

V sobotu zajížděl B-tým Dukly do Rakovníka, kde na podmáčeném hřišti Na Zátiší zvítězil zaslouženě 3:2, i když po poločase prohrával 0:2. Domácí se poučili z předchozího přípravného zápasu před více než 2 týdny a na rozdíl od předchozího utkání, kde mladíci z Julisky hned v úvodu získali dvoubrankové vedení, tak nyní to byl domácí Rakovník, který v poločasové přestávce vedl 2:0. B-tým Dukly hned začátku druhého poločasu vstřelil kontaktní gól a po té otočil zaslouženě skóre ve svůj prospěch. Utkání se hrálo na rozměklém hřišti na stadionku Na Zátiší po nočním a ranním dešti se sněhem, nicméně ještě v průběhu zápasu vyšlo i sluníčko, které naše mladíky rozehřálo na správnou teplotu, a tak Dukla odjížděla s vítězstvím v kapse. Za domácí nastoupil v brance Janda, který zmařil několik šancí Dukly a na levé straně Vilímek, který byl úspěšným střelcem domácích, když zvyšoval na 2:0. Zápas ukázal nejen naše přednosti, ale i činnosti, na kterých bude ještě před mistrovskými zápasy zapracovat.přát., sobota 29. 2. 2020, 12:00, Rakovník - Na Zátiší
FK Rakovník FK Rakovník
2:3
(2:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Dukla Praha: Kinský - Kovernikov (46. Novák), Zárybnický (55. Kosík) , Fišl, Kadlec, Kozel, Trávníček, Lauko, Hodek (46. Houha), Kim, Hrubeš (46. Studnička).
Branky: 29. Rendla, 45. Vilímek - 47. Kozel, 74. Kosík, 79. Studnička.

Komentář

Na začátku utkání byla aktivnější Dukla, ve 13. minutě se dostal do šance Fišl po trestném kopu zahrávaném Laukem, ale hlavičku Fišla z 8 metrů domácí brankář Janda kryl. Domácí Rakovník kontroval krátce nato, kdy se domácí útočník Červený dostál sám před debutujícího Kinského v brance B-týmu. Ale mladíček Kinský vytáhl parádní zákrok a v pádu pod nohy pronikajícího domácího útočníka mu míč 6 metrů před dukelskou brankou sebral. Další gólovou šanci hostů neproměnil po přihrávce Hodka Lauko, jehož střelu ze 7 metrů pozorný Janda v brance Rakovníka kryl. Když pak ani ve 27. minutě další gólová šance Kima z 5 metrů, po průniku a centru Kadlece z pravého křídla, neskončila v domácí brance, udeřili domácí ve 29. minutě, když si na centrovaný míč z trestného kopu zahrávaným Hejdou naskočil domácí Rendla a hlavou skóroval, 1:0 pro Rakovník. Dukla odpověděla o chvíli později šancí, do které se dostal Lauko po centru Trávníčka z pravé spojky, ale zakončení Lauka ze 6 metrů nebylo přesné a skončilo podél domácí branky v autu. Domácí pak zahrozili z trestného kopu křížnou střelu pod břevno domácího sklenky, ale Kinský potvrdil svoje kvality a nebezpečnou střelu stačil vyrazit na roh. Když pak ve 39. minutě nastřelil Lauko pěknou střelou břevno domácí branky a ve 45. minutě Kim neproměnil další "gólovku" po přihrávce Kozla, potvrdilo se "nedáš-dostaneš" a ještě v téže minutě domácí Vilímek po průniku po levém křídle zvýšil na 2:0 pro Rakovník.

Do druhé půle Dukla po vystřídání zpřesnila hru, hned ve 47. minutě z trestného kopu zahrávaným Kozlem snížila na 2:1 a kontrolovala vývoj utkání. Opět však neproměnila další gólové příležitosti, Fišl po rohovém kopu zahrávaným Laukem zakončoval ze 6 metrů nikým neatakován vedle domácí branky, o pár minut později po pěkné kombinaci mezi Laukem a Kimem zakončoval Studnička, ale domácí obránce vykopl míč metr před brankovou čárou. V 74. minutě mladíci z Julisky vyrovnali hlavičkou Kosíka a jen o minutu později gólovou střelu Studničky tečoval na poslední chvíli domácí Hejda na roh. Hned na to již byl ale Studnička úspěšný a po centru z levé strany od Houhy vsítil vítězný gól na 3:2 pro hosty. O chvíli později pak na druhé straně opět Kinský v dukelské brance pádem pod nohy útočníka Rakovníka po centru z pravého křídla vyřešil ošemetnou situaci před brankou Dukly. Když pak ani v 83. minutě Lauko při zakončení z levé strany ze 4 metrů nebyl úspěšný, a stejně se vedlo i krátce nato domácímu Čechovi, skončilo utkání zaslouženým vítězstvím Dukly 3:2.

 


Fotogalerie


Partneři klubu