PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Kott
    FANSHOP

Dukla B: Premiéra na domácím hřišti se podařila

19. 8. 2019 | Redakce

Dukla B: Premiéra na domácím hřišti se podařila

Ve druhém kole ČFL se B-tým Dukly Praha představil poprvé v domácím prostředí na útulném stadionku SK Jirny, kde přivítal B-tým FK Pardubice. Po velmi dobrém výkonu zvítězila domácí Dukla 5:1, po poločasovém zaslouženém vedení 2:0. Hosté po přestávce, kdy vystřídali tři hráče, snížili v úvodu druhé půle na 2:1 a po herně vyrovnané pětadvacetiminutovce se "zlomili" až v 70. minutě, po vlastním gólu na 3:1 pro Duklu. Dukla pak ovládla zbytek utkání, což vyčíslila i dalšími dvěma brankami, na konečných 5:1.2. kolo, neděle 18. 8. 2019, 10:15, Jirny
Dukla Praha Dukla Praha
5:1
(2:0)
Pardubice BPardubice B

Dukla Praha: Šťovíček - Dancák, Novák, Kovernikov, Kott, Mentberger (42. Trávníček), Studnička (78. Vyleta), Lauko, Ullman (84. Fišl), Veniger (55. Kim), Bezdička (58. Houha).
Pardubice B: Šmíd - Outrata (83. Březina), Lněnička, Čihák (46. Zelenka), Sláma - Jiroutek - Parka (71. Pavlas), Mužík (46. Suchochleb), Kovář, Sokol - Lee (46. Stýblo).
Branky: 7. Veniger, 16. Ullman, 70. vlastní Lněnička, 81. Kim, 91. Lauko - 50. Kovář.
ŽK: 89. Trávníček - 67. Sláma, 76. Jiroutek, 83. Sokol, 90. Suchochleb.
R: Nedvěd AR: Šimeček, Krupka.

Komentář

Dukla začala odhodlaně a již v 6. minutě se dostal do dobré příležitosti na malém vápně Kott po přihrávce Bezdičky, ale obrana hostí ještě střelu Kotta zblokovala na roh. Po rohovém kopu hostující obrana stačila zblokovat střelu Studničky z dobré pozice ze 16 metrů a z odraženého míče Veniger z pravé spojky ze 17 metrů zatočil míč falšovanou střelou do vinglu, 1:0 pro Duklu. Pardubičtí se snažili oplácet protiútoky vedenými zejména po levé straně přes hbitého Sokola, ale obrana Dukly byla pozorná. Ve 12. minutě hosté, po rohovém kopu z levé strany zahrávaném kapitánem Jiroutkem, se dostali do gólové příležitosti, ale hlavička stopera Lněničky z malého vápna skončila vedle branky Dukly. Krátce nato přišla další pěkná, přesná a rychlá kombinační akce Dukly mezi Kottem, Bezdičkou a Laukem, po jehož křížné přihrávce skóroval nekrytý nabíhající Ullman z malého vápna, 2:0. Ve 25. min. po přihrávce Kotta skončila obranou hostí tečovaná střela Mentbergera z 18 metrů jen půl metru vedle hostující branky. Z následného rohového kopu hlavičkoval Dancák z prostoru pokutové značky půl metru vedle. O chvíli později zahrozily gólovou šancí také Pardubice, když po rohovém kopu zleva, zahrávaném Mužíkem na bližší tyč, zblokoval Veniger pokus o zakončení, ale z odraženého míče hosté vystřelili na branku a z brankové čáry vykopával stoper Novák. Do kabin se tedy šlo za zaslouženého stavu 2:0 pro Duklu.

Hosté poločase vystřídali tři hráče, v každé řadě jednoho, a vstoupili do zápasu s větším nasazením a s odhodláním zvrátit stav utkání. Snaha se jim vyplatila, když v 50. minutě po centru z levé strany předskočil hostující Kovář "zmrazené" obránce Dukly na malém vápně a hlavou snížil na 2:1 pro Duklu. Utkání dostalo nový náboj, hosté vycítili šanci, ale na druhé straně Dukla nehodlala svoji kůži prodat lacino. Po rohovém kopu v 53. min. zahrávaném kapitánem Jiroutkem, hlavičkoval z malého vápna čerstvý levý stoper Zelenka metr nad branku Dukly. Dukla pak neproměnila dvě příležitosti neúnavným Bezdičkou v 54. a 55. min., když byl vždy úspěšnější hostující brankář Šmíd. Hned nato čerstvý Kim po centru Lauka předskočil stopera Pardubic Lněničku, ale jeho lobovaný míč z 8 metrů stačil ještě brankář Pardubic chytit. V následující pasáži pracovaly obranné řady obou týmů spolehlivě, a tak se hra odbývala až do 70. minuty mezi pokutovými územími. V 70. minutě Dukla podnikla útok po pravé straně, když po přihrávce Dancáka následovala kombinace Lauko - Houha, po jehož pěkném centru na prostředek na nabíhajícího Dancáka si v nouzi hlavičkou vstřelil vlastní gól stoper Lněnička, 3:1. Po té hosté, psychicky nalomení, odpadli a Dukla opět plně kontrolovala vývoj zápasu. O minutu později se po kombinaci Studnička - Kott dostal v pravé spojce do gólové příležitosti Houha, ale jeho prudká střela ze 14 metrů skončila půl metru nad brankou hostí. 

Další gólovou příležitost si vypracovala Dukla v 73. minutě, když po kombinaci Šťovíček - Trávníček - Lauko - Kott zakončoval z levé strany Lauko z 5 metrů těsně vedle střelou k bližší tyči. Hosté pak v průběhu poslední desetiminutovky obdrželi tři žluté karty za fauly. Poté nebezpečně vystřelil Trávníček z odraženého míče z levé spojky z 20 metrů, ale jeho střelu stačil pozorný brankář Pardubic vytlačit na roh. V 81. min. Dukla předvedla krásnou "učebnicovou" akci po kombinaci Dancák - Lauko, kterou zakončoval po centru z levého křídla přesně Kim z malého vápna, 4:1. Konečnou tečku za utkáním plném gólů a pěkných akcí na obou stranách, udělal v poslední minutě nastavení z trestného kopu po faulu na Houhu, Lauko, který přes zeď "vymetl pavučinu" v pravém vinglu a stanovil konečný stav na 5:1 pro Duklu.

V příštím kole zajíždí B-tým Dukly do Brozan.

 


Fotogalerie


Partneři klubu