PORTRÉTY Z JULISKYFilip Rada
    FANSHOP

Dukla B: Otočený zápas a tři body z Brozan

26. 8. 2019 | Redakce

Dukla B: Otočený zápas a tři body z Brozan

Ve třetím kole zajížděl B-tým Dukly na hřiště dlouholetého účastníka ČFL, SK Sokol Brozany. Po "divoké" první půli, kdy Dukla, ač prohrávala ve dvanácté minutě již 2:0, otočila skóre a ve 39. minutě se dostala do vedení 2:3. Ve druhé půli se vytáhli oba brankáři a zneškodnili několik brankových příležitostí protivníka. Skóre z první půle se proto již nezměnilo, a tak utkání skončilo importem tří bodů od Ohře do hlavního města.3. kolo, neděle 25. 8. 2019, 17:00
Brozany Brozany
2:3
(2:3)
Dukla PrahaDukla Praha

Brozany: Raicevic - Bubeníček, Obrtík, Vojvodic, Luzin - Cibulka - Mešič (78. Jakš), Bories Peréz, Hloušek (46. Walter) - Hovsepyan, Aljinovic.
Dukla Praha: Šťovíček - Dancák, Novák, Fišl, Veniger (79. Kosík), Lauko, Jakab (62. Kozel), Kovenikov (46. Trávníček), Kott, Houha (54. Kim), Vyleta (60. Palacios).
Branky: 7. Hovsepyan, 12. Ajnovic - 22. Jakab, 27. Vyleta, 39. Lauko.

Komentář

Po hororovém začátku, když domácí útočník Hovsepyan pronikl po levém křídle a v 7. minutě dostal domácí do vedení, a následně, když ve 12. minutě po centrovaném míči z levé strany zvýšil hlavou z 10 metrů druhý z domácích útočníků, Aljinovic již na 2:0, to vypadalo na opakování zápasu z prvního kola v Zápech, kdy jsme též v začátku utkání dvakrát inkasovali. Dukla však nesložila zbraně a po prvním gólu Jakaba v 22. minutě vyrovnala již po dalších pěti minutách Vyletou po přihrávce Kotta. Když pak domácí přežili nadějný pokus Lauka a domácí brankář vychytal samostatný nájezd Vylety, prosadil se agilní Lauko v 39. minutě po tom, co brankářem Raicevicem vyražený míč po Vyletově šanci nekompromisně usměrnil do odkrytého prostoru brozanské branky a dokonal obrat na 2:3 pro Duklu. A protože po trestném kopu domácího Hlouška z levé strany, skončila hlavička Hovsepyana ze 6 metrů v rukou připraveného Šťovíčka, šlo se do kabin za vedení béčka Dukly 2:3.

Do druhé půle obě mužstva vystřídala po jednom hráči a domácí hnáni snahou o vyrovnání, se tlačili do vápna Dukly. Oživení v útoku Dukly přineslo vystřídání zraněného Houhy Kimem v 54. minutě, který se dostal do tří úniků domácí obraně, ale branku se mu nepodařilo vstřelit, ani když už domácí brankář byl překonán, protože ho zastoupili vracející se obránci a míč směřující do branky před brankovou čárou odkopli. V jednom případě neuspěl ani Vyleta před odkrytou bránou po průniku Kima. Když se branka neurodila ani ze samostatného úniku Palaciose v 68. min., jehož kličku vystihl brankář Raicevic, který vyběhl na hranici pokutového území, dostali se brankových příležitostí i domácí v 69. min, kdy hlavička Jakše ze 13 metrů skončila metr vedle Šťovíčkovy branky. Oba brankáři pak předvedli bravurní zákroky. Nejdříve po trestném kopu Kozla z levé strany, kdy si na malé vápno naběhl nekrytý Kim, se vytáhl domácí brankář Raicevic a umístěnou hlavičku Kima k tyči bravurně vytáhl na roh. Následně se nenechal zahanbit ani Šťovíček v brance Dukly, to když v 84. min. parádně vyrazil umístěnou střelu domácího Vojvodice ze 7 metrů směřující k tyči duklácké branky. Dukla pak již závěr utkání zvládla a odvezla si důležité tři body.

Velmi dobře rozhodoval rozhodčí Kvítek, který udělil domácím čtyři a hráčů Dukly pět žlutých karet, jemuž rovněž velmi dobře sekundovali na lajnách asistenti Řeháček a Pekař.

 


Fotogalerie


Partneři klubu

×
Odehráno v 17:00
FK Viktoria Žižkov
FK Dukla Praha