Dukla B: Otočený zápas a nakonec zaslouženě vybojované tři body

15. 9. 2019 | Redakce

Dukla B: Otočený zápas a nakonec zaslouženě vybojované tři body

V šestém kole přivítal B-tým Dukly v Jirnech hosty z Ústí nad Orlicí. Hosté v dosavadních pěti kolech získali, stejně jako Dukla 9 bodů, když v minulém kole porazili doma FK Přepeře 2:1 a Dukla padla v Chlumci n. C. 2:4. Po rozhárané první půli, kdy hosté nastřelili tyč Jandovy branky a v 36. minutě se dostali po pěkné akci do vedení 0:1, mohl Douděra hlavou ve 44. minutě srovnat skóre, ale jeho hlavička v plném běhu z 8 metrů skončila vedle odkryté branky domácích. Ve druhé půli vystupňovala Dukla tempo, zpřesnila kombinaci a výsledkem byla neproměněná šance Ullmana. V 75. minutě se již Dukle podařilo vyrovnat vlastním gólem Falty a pět minut před koncem gólem Kovernikova otočit vývoj utkání, a potvrdit tak herní převahu ve druhé půli.6. kolo, neděle 15. 9. 2019, 10:15, Jirny
Dukla Praha Dukla Praha
2:1
(0:1)
Ústí nad OrlicíÚstí nad Orlicí

Dukla Praha: Janda - Veniger, Fišl, Kovernikov, Douděra (72. Trávníček), Mentberger (65. Studnička), Kott, Vyleta (50. Palacios), Lauko, Bezdička (58. Kim), Ullman.
Ústí nad Orlicí: Jeřábek - Skalický, Chleboun, Falta, Langer - Špatenka (90. Strnad) - Mayer (65. Pazdera), Souček, Nágl, Habrman (72. Krátký) - Grepl (81. Abrahams).
Branky: 75. Falta (vlastní), 85. Kovernikov - 36. Mayer.
Rozhodčí: Martínek - Řeháček, Horáček.
Diváci: 80

Komentář

V úvodu utkání zahrávali hosté z Ústí nad Orlicí jako první rohový kop v 5. minutě, ale míč směřující na vzdálené malé vápno obrana Dukly odvrátila. Hned v šesté minutě našel křížným pasem z levé strany Lauko pěkně v pravé spojce nabíhajícího Douděru a jeho prudká falšovaná střela z voleje skončila jen čtvrt metru nad brankou hostujícího brankáře Jeřábka, který ve 14. minutě pádem pod nohy Ullmana zmařil gólovou šanci Dukly. Od dvacáté minuty získávali půdu pod nohama hosté, když podnikali, zejména po levé straně levým krajním záložníkem Habrmanem, nebezpečné výpady. Janda však v brance Dukly včasným vykrytím úhlu Habrmanovi zmařil jeho průnik po levé straně zakončený střelou ze 7 metrů. Krátce nato si hostující Habrman navedl míč do levé spojky a ostrou křížnou ránou z 22 metrů nastřelil tyč duklácké branky. V 36. minutě po křížném centru z hloubi pole z levé strany na střed po prohraném hlavičkovém souboji a prodloužení míče do pravé spojky, se prosadil hlavou z 8 metrů z pravé spojky hostující pravý záložník Mayer, 0:1. Dukla měla šanci na vyrovnání skóre ještě do půle, ale po centru z levé strany Douděra v plném běhu hlavičkoval ze 7 metrů vedle odkryté branky hostí.

Po poločase žádný tým nestřídal, ale přestávka prospěla více hráčům Dukly, kteří zpřesnili kombinace a hosté začali fyzicky uvadat. Tlak Dukly sílil, ale hosté podnikali rušové protiútoky a začali střádat čas, využívali každou chvilku na oddych. Po sérii vystřídání Dukly tlak Dukly sílil a nepřesností a faulů ze strany hostů přibývalo. V 59. minutě po kombinaci Kovernikov - Kim - Ullman a následujícím ostrém centru, stačil brankář tečovaný míč obráncem ještě vytěsnit z branky z prostoru bližší tyče. V 75. minutě po založení útoku Kovernikovem na Ullmana a rychlém přechodu do útoku do otevřené brány následoval křížný přízemní ostrý centr Ullmana na nabíhající útočníky Palaciose a Kima, ale hostující levý stoper Falta si ve skluzu, ve snaze zabránit, aby se míč dostal k nabíhajícím hráčům Dukly, srazil míč do vlastní brány, 1:1. Ve zbývající patnáctiminutovce Dukla, hnána snahou o získání tří bodů, tlačila hosty k jejich brance a úspěch se dostavil v 85. minutě. Po tom, co Lauko nebezpečně vystřelil, hostující brankář Jeřábek jeho střelu stačil pouze vyrazit na roh. Po rohovém kopu z levé strany zahrávaném Laukem, vyhrál hlavičkový souboj Veniger, hlavou vrátil míč na malé vápno, kde se hlavičkou prosadil Kovernikov a otočil skóre na 2:1 pro Duklu. Dukla ve zbývajícím čase již hosty nepustila do tlaku ani do gólové šance, přestože se vysunul na hrot vysoký stoper Chleboun. V samém závěru utkání pak hráči Dukly předčili soupeře nejen fyzicky, ale i psychickou odolností.

Rozhodčí Martínek udělil dvě žluté karty hráčům Dukly a jednu žlutou trenérovi Dukly (za nesportovní chování) a čtyři hostujícím hráčům za fauly. 

 


Fotogalerie


Partneři klubu