Dukla B: Otočený zápas a nakonec zaslouženě vybojované tři body

2:1

(0:1)

6. kolo, ČFL skupina B muži B 2019/2020

Jiskra Ústí nad Orlicí

Sestava domácí: Janda - Veniger, Fišl, Kovernikov, Douděra (72. Trávníček), Mentberger (65. Studnička), Kott, Vyleta (50. Palacios), Lauko, Bezdička (58. Kim), Ullman.

Sestava hosté: Jeřábek - Skalický, Chleboun, Falta, Langer - Špatenka (90. Strnad) - Mayer (65. Pazdera), Souček, Nágl, Habrman (72. Krátký) - Grepl (81. Abrahams).

• Branky: 75. Falta (vlastní), 85. Kovernikov - 36. Mayer.
    Rozhodčí: Martínek - Řeháček, Horáček.
  • Diváci: 80
V šestém kole přivítal B-tým Dukly v Jirnech hosty z Ústí nad Orlicí. Hosté v dosavadních pěti kolech získali, stejně jako Dukla 9 bodů, když v minulém kole porazili doma FK Přepeře 2:1 a Dukla padla v Chlumci n. C. 2:4. Po rozhárané první půli, kdy hosté nastřelili tyč Jandovy branky a v 36. minutě se dostali po pěkné akci do vedení 0:1, mohl Douděra hlavou ve 44. minutě srovnat skóre, ale jeho hlavička v plném běhu z 8 metrů skončila vedle odkryté branky domácích. Ve druhé půli vystupňovala Dukla tempo, zpřesnila kombinaci a výsledkem byla neproměněná šance Ullmana. V 75. minutě se již Dukle podařilo vyrovnat vlastním gólem Falty a pět minut před koncem gólem Kovernikova otočit vývoj utkání, a potvrdit tak herní převahu ve druhé půli.