Dukla B: Neproměněné šance a špatná obrana se promítly do porážky ve Velvarech

22. 9. 2019 | Redakce

Dukla B: Neproměněné šance a špatná obrana se promítly do porážky ve Velvarech

Ve sedmém kole zajížděl B-tým Dukly na hřiště TJ Slovan Velvary, jehož dres oblékají dva bývalí hráči Dukly Tomáš Tenkl a jako kapitán Ladislav Vopat. Dukla se v prvním poločase dostala zaslouženě do vedení v 39. minutě Ullmanem, když Dukla neproměnila ještě další čtyři gólové střelecké příležitosti. Domácí ale do poločasu stačili po trestném kopu srovnat skóre. Když mladíci Dukly opět po zaváháních v obraně po standardních kopech Velvar prohrávali v 66. minutě o dvě branky a sami promarnili další "tutovku" v 78. min. Vyletou, domácí potvrdili své vítězství čtvrtým gólem v síti Dukly v 90. minutě, a připravili tak mladíkům Dukly krutou porážku 4:1.7. kolo, sobota 21. 9. 2019, 16:30
Velvary Velvary
4:1
(1:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Velvary: Měsíček - Šimkovský, Rubeš, Ippolito, Chábera - Vopat (83. Muller), Tenkl (75. Valenta), Havránek (46. Bulíř), Krištof - Dolejší (62. Kafka), Dvořák (78. Polák).
Dukla Praha: Janda - Veniger (75. Novák), Fišl, Kovernikov, Dancák, Mentberger (62. Studnička), Kott, Lauko, Ullman (72. Vyleta), Palacios (62. Kim), Bezdička (72. Trávníček).
Branky: 43. Rubeš, 62. Tenkl, 66. Ippolito, 90. Kafka - 39. Ullman.

Komentář

Dukla zahrozila jako první již ve 3. minutě, když po centru Dancáka z pravé strany naběhl na bližší malé vápno Kott, a i když byl tísněn bránícím hráčem, zakončoval nebezpečně, ale přeci jen těsně vedle. Domácí odpověděli v 8. minutě gólovou šancí útočníka Dvořáka, který po centru z pravé strany od Vopata, hlavičkoval z malého vápna 3/4 metru nad branku Dukly. Stejně dopadla na druhé straně gólová šance agilního Kotta o chvíli později, který si po nákopu z obrany Dukly naběhl do pravé spojky a ze 13 metrů vystřelil. Domácí brankář však vyběhl proti němu, zmenšil mu střelecký úhel, a tak střela skončila vedle domácí branky. Ve 25. minutě nenačasoval dobře svůj výskok nabíhající Ullman na malém vápně na centrovaný míč zprava Dancákem a hlavička z dobré pozice skončila vedle. Krátce nato střílený centr Kovernikova zleva strefil nabíhajícího Mentbergera na bližší tyči a od něj se míč odrazil 1,5 metru vedle branky domácích. Domácí zahrozili v 39. min. z trestného kopu z 23 metrů zahrávaném Dvořákem, ale jeho střela skončila jen čtvrt metru nad pravým vinglem Jandovy branky. Hned po rozehrání od branky Dukly, se Dukla mohla konečně radovat z gólu, po akci Fišl - Bezdička - Ullman,  zakončil do odkryté branky nabíhající Ullman z 5 metrů, 0:1. Domácí ale srovnali stav hned o 4 minuty později, když se po trestném kopu z pravé strany zahrávaném Cháberou prosadil před brankou Dukly Rubeš, 1:1.

O poločase domácí vystřídali v záloze Rubeše Bulířem a toto střídání prospělo domácímu týmu, který získával půdu pod nohama a hrozil zejména ze standardních situací. V 62. minutě se po rohovém kopu prosadil po skrumáži před brankou Dukly z 5 metrů domácí Tenkl, 2:1. Když se pak hned o další čtyři minuty později po trestném kopu z malého vápna prosadil nabíhající stoper Ippolito, domácí kontrolovali vývoj zápasu. Dukla se ještě snažila zvrátit zápas, ale ani jedovatá střela Lauka z pravé spojky ze 17 metrů, kterou domácí brankář Měsíček kryl nadvakrát, ani největší šance Dukly po přihrávce Lauka, kdy nabíhající Vyleta z 8 metrů přestřelil odkrytou domácí branku, ke kýženému gólu nevedla. Po sérii prostřídání v domácím i hostujícím celku se hra rozdrobila, a domácí se pak radovali ještě v poslední minutě, když zvýšili své vítězné skóre na rozdíl tří branek. Na 4:1 upravil domácí Kafka.

Rozhodčí udělil domácím jednu žlutou kartu, hráčům Dukly dvě žluté karty, všechny tři za fauly. Utkání rozhodoval arbitr Melničuk, s asistenty Aubrechtem a Šmatem.   

 


Fotogalerie


Partneři klubu