FANSHOP

Dukla B: Další úspěšná herní zkouška v Chomutově prospěla oběma aktérům

16. 2. 2020 | Redakce

Dukla B: Další úspěšná herní zkouška v Chomutově prospěla oběma aktérům

V sobotu zajížděl B-tým Dukly do Chomutova, kde byl dalším ze soupeřů v rámci zimní přípravy domácí FC Chomutov, účastník divize, skupiny B. Při příjezdu jsme byli přivítáni dřívějším dlouholetým úspěšným kapitánem Dukly, Patrikem Gedeonem, který nyní působí v Chomutově, ale do zápasu aktivně jako hráč nemohl ze zdravotních důvodů zasáhnout. Předával tedy domácím hráčům pokyny alespoň zpoza postranní čáry. Rezerva Dukly sehrála herně i výsledkově vydařené utkání, které splnilo v současné fázi přípravy pro oba týmy svůj účel - přenést nácviky a prvky z tréninkového procesu do herních činností v zápase.přát., sobota 15. 2. 2020, 11:00
Chomutov Chomutov
0:5
(0:3)
Dukla PrahaDukla Praha

Dukla Praha: Šťovíček (46. Janda) - Kosík (46. Novák), Zárybnický, Kovernikov, Jeon (46. Březina), Studnička (46. Trávníček), Kovaľ (60. Kadlec), Lauko, Kim, Kubeš, Houha (46. Jakab, 65 Houha).
Branky: 11. Houha, 17. Kim, 35. Studnička, 67. a 71. Kubeš.

Komentář

Již od počátku utkání, kdy domácí začali s respektem zezadu, získala Dukla mírnou herní převahu, kterou zúročil po rychlém protiútoku v 11. minutě Houha po přihrávce z levé strany od Lauka. Krátce nato zvýšil Kim, po přihrávce Kubeše na 2:0. Pak zůstaly dvě příležitosti hostů nevyužity, a to v 25. minutě po průniku Kubeše včas vyběhl domácí brankář a vykryl střelecký úhel, takže stačil střelu Kubeše vyrazit. Stejně tomu bylo hned nato, když při zakončení Lauka ze 7 metrů byl také úspěšnější domácí brankář. Ve 35. minutě však, po kombinaci Kovaľ - Lauko - Studnička, nabíhající Studnička zvýšil na 3:0 pro Duklu. O dvě minuty později pak Houha nastřelil hlavou tyč.

Do druhé půle obě mužstva vystřídala hráče z lavičky a v 52. minutě musel Janda v brance Dukly vytáhnout parádní zákrok, aby zneškodnil gólovou šanci domácích ze tří metrů z úhlu. O chvíli později zvýšil agilní Kubeš po samostatném průniku Kovernikova a jeho nezištné přihrávce před odkrytou domácí branku na 4:0 pro hosty. Poté křížnou střelou z pravé spojky z 20 metrů Kadlec nastřelil břevno. Poslední gólovou tečku v utkání pak v 71. minutě udělal opět Kubeš po přihrávce Lauka. Dukla pak po faulu domácí obrany na Kima neproměnila pokutový kop, když domácí brankář vystihl střelu Zárybnického. V 88. minutě se opět vytáhl pozorný Janda v brance hostujícího celku, když stačil vyrazit nebezpečnou střelu domácích z 20 metrů na roh. 

 


Fotogalerie


Partneři klubu