PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Kott

Druhý zápas na Kypru přinesl porážku

8. 2. 2015 | Redakce

Druhý zápas na Kypru přinesl porážku

Dukla se utkala se čtvrtým celkem srbské ligy, po bezbrankové první půli ovšem FK Čukarički ukázalo svou kvalitu a hráči bělehradského mužstva vstřelili tři branky. Další zápas nás čeká ve středu proti litevskému klubu Žalgiris Vilnius.

PU - Kypr, neděle 8. 2. 2015, 14:00
ČukaričkiČukarički

Dukla Praha: Chudý - Karavajev, Štetina (70. Jeřábek), Polom (70. Vorel), Hanousek - Považanec (81. Tetour), Hlinka (81. Gedeon), Čajič (64. Kovaľ) - Děrgačev (84. Preisler), Blažek (70. Mareš), Berger. (70. Kluk)
Branky: 55. Stojiljkovič, 60. a 78. Srnič.

Do dvacáté minuty byl lepším celkem srbský tým, poté převzala iniciativu Dukla, výsledkem bylo několik střeleckých pokusů z větší vzdálenosti, ovšem všechny skončily vedle. Ve 25. minutě rozehrál Berger standardní situaci z velmi dobré pozice, ovšem obránci bělehradského celku míč odvrátili. Ve 42. minutě měl velkou šanci Hanousek po přihrávce Poloma, ale gólman pohotovým skokem pod nohy našeho levého beka akci překazil. Po změně stran ztratil soupeř před svým vápnem míč, Blažkův pohotový pokus o přehození brankáře ale skončil mimo tři tyče. V 55. minutě Čukarički otevřelo skóre. Střelu z velké vzdálenosti vyrazil Chudý před sebe, kde číhal Stojiljkovič, který doklepl míč do brány. Po hodině hry už to bylo 0:2, když skóroval Srnič. Další branka, bohužel opět v naší síti, přišla v 78. minutě, když se podruhé prosadil Srnič, který tváří v tvář proti Chudému nezaváhal. V 85. minutě mohl korigovat výsledek Mareš, obral o míč srbského gólmana a chystal se skórovat, jeho radost ale překazil jeden z obránců Čukarički, který skluzem zabránil gólu. Poté ještě z velké dálky střílel Tetour, bohužel těsně nad.

Luboš Kozel: "Dnes jsme se vrátili zpět na zem. Jsem rád, že jsme to utkání odehráli, protože soupeř, který byl velice kvalitní na míči, byl pro nás velmi dobrou prověrkou. Bohužel jsme utkání výsledkově nezvládli. V prvním poločase jsme ještě drželi krok se soupeřem, na šance to bylo spíš "chudé." Poměrně slušně jsme bránili, dopředu to bylo ale slabší. Ve druhé půli jsme se nevyvarovali chyb, které soupeř potrestal a dostal se do herní pohody. V závěru měl ještě gólové šance Róbert Kovaľ. Ale i tak byl soupeř ve druhém poločase jednoznačně lepší a to vítězství je zasloužené. Jsem rád, že jsme takovou lekci dostali v tuhle chvíli a přesně nám to ukázalo, kde nás tlačí bota. "

Média