SK Dynamo Č. Budějovice

2:1

(0:0)

17. kolo, Česká liga dorostu U17 A 2016/17

Sestava hosté: Nosek - Kadlec (41.Pelc), Veniger, Vilímek, Ferreira - Vácha, Studnička, Čureja (50. Trávníček) - Houha (55. Fyman), Ullman, Čermák (55. Rattay).

• Branky: 62. Rattay (Fyman).
V Českých Budějovicích se střetly oba týmy našich mladších dorostenců. Starší sedmnáctka inkasovala dva góly až ve druhém poločase a následná větší snaha stačila pouze na snížení 2:1.

Jan Roule: „Prvních patnáct minut nám trvalo, než jsme se přizpůsobili přírodnímu travnatému povrchu, přičemž jsme přečkali dvě šance domácích. Poté jsme začali kombinovat a přehrávat soupeře, ale naše kreativita skončila před soupeřovým vápnem a chybělo ohrožení branky. Na začátku druhého poločasu nám nebyl odpískán pokutový kop načež jsme o pár minut později inkasovali první branku. Druhá branka též padla po malém důrazu a nedůsledném zajištění obranné čtveřice. Poté jsme navýšili tempo hry a zvýšila se naše přímočarost. Soupeře jsme nepustili posledních dvacet minut z obranné poloviny, ale bohužel i přes vícero možností ke skórování se nám podařilo po velmi pěkné a rychlé akci pouze snížit. Naším cílem je předvádět hru, jako jsme byli schopni hrát těch posledních dvacet minut, ale zatím hledáme klíč k vlastní motivaci a odvaze hrát jako v případě, že už nemáme co ztratit.“