1:0

(1:0)

20. kolo, ePojisteni.cz liga 2016/17

FK Jablonec

Sestava domácí: F. Rada – Milošević, Štetina, Šimůnek, Podaný – Bezpalec (82. Smejkal), Marek Hanousek (K), Mustedanagič (69. Brejcha) – Brandner (63. Kušnír), Holenda, Olayinka.

Sestava hosté: Valeš – V. Kubista, Pernica, Beneš (K), Zelený – Pospíšil (46. Trávník), Jiráček – Masopust, Považanec (80. Mehanovič), Matěj Hanousek – Zreľák (65. Mihálik).

• Branky: 2. Mustedanagič
    ŽK: 19. Mustedanagič – 67. Považanec
    Rozhodčí: Matějček – Paták, Pelikán
  • Diváci: 1458
Dukla potvrdila, že se jí na Jablonec dlouhodobě daří. Domácí vítězství je prvním od loňského září, není tedy třeba dodávat, že je skutečně důležité. Jablonec se za celý zápas nepropracoval k výraznější brankové příležitosti a tak body naprosto spravedlivě zůstávají na Juslice.

Zdeněk Klucký: „Bohužel jsme si po naší dvojchybě, chybě obránce a chybě brankáře, nechali vstřelit branku. Dlouho nám trvalo, než jsme se do zápasu dostali, směrem dopředu jsme v první půli téměř nic nevytvořili. O poločase jsme si vše vyříkali. Ve druhé půli jsme se trochu zlepšili, ale stejně je na naší hře cítit, že nám chybí Martin Doležal, který je po operaci kolene. Zatím, co tam střídáme hráče, nedostáváme se lehce do šancí. Musíme pracovat na dalších variantách směrem dopředu. Zkoušeli jsme tam Mihálika, nebylo to ono, zkoušeli jsme Zreľáka, taky ještě není rozehraný. Další útočníky nemáme, takže se nad tím musíme zamyslet a pokračovat dál. Pro diváky to asi nebylo nejhezčí utkání, ani na jedné straně nebyla žádná vyložená šance. Nicméně skončilo to 1:0 po naší chybě, domácí asi vyhráli zaslouženě.“

Jaroslav Hynek: „Do utkání jsme vstoupili s tím, že chceme více riskovat, že šance nemusí být perfektně připravené, že to do vápna chceme dostat dříve, i když to bude za cenu nepřesnosti. Máme zvládnuté založení hry, přechod středního pásma, ale ve finální fázi nám chybí takový ten „timeing“. Na začátku utkání se nám to dařilo, padla i jediná branka zápasu. Stejné to bylo i na začátku druhého poločasu, kdy hra vypadala, jak jsme si přáli. Ale ve zbytku jak prvního, tak druhého poločasu, bylo na klucích vidět, že výsledek je hodně důležitý. Začali se kupit nepřesnosti a nedokázali jsme úplně hrát, jak jsme zvyklí a jak umíme. Zápas dopadl vítězně, což je pro nás důležité a jsme se třemi body spokojeni.“