Domácí vítězství z pohárového čtvrtfinále se neopakovalo

1:3

(0:2)

25. kolo, Gambrinus liga 2013/14

AC Sparta Praha

Sestava domácí: Rada - Romera, Štetina, Božič, Hanousek Matěj - Gedeon (88. Marek), Hlinka, Hanousek Marek (46. Engelmann) - Berger, Pospěch, Mareš (79. Černý).

Sestava hosté: Vaclík – Kadeřábek, Švejdík, Holek, Hybš – Dočkal (75. Přikryl), Hušbauer (80. Vacek), Vácha, Matějovský, Krejčí – Lafata (88. Bednář).

• Branky: 76. Pospěch - 3. Kadeřábek, 18. a 70. Hušbauer. ŽK: 43. Hanousek Marek - 90. Přikryl. Rozhodčí: Nenadál - Moláček, Dobrovolný.
  • Diváci: 6892
Vstup do utkání se Dukle dnes nepovedl a dvě brzké obdržené branky udaly ráz celému utkání. V poslední patnáctiminutovce se podařilo snížit Pospěchovi, a tak Dukla přišla o body za prohru 1:3.

Luboš Kozel: "Myslím, že výsledek dnešního utkání je takovým reálným odrazem toho, co se dělo na hřišti. My jsme nezachytili začátek zápasu a de facto z první akce soupeře jsme inkasovali, a tím pomohli Spartě do pohody a klidu, zatímco naše sebevědomí šlo dolů a nedostali jsem se z toho celý poločas. Výkonnostně byl rozdíl mezi oběma mužstvy v prvním poločase patrný. O půli jsme udělali jednu změnu, která nám prospěla a byli jsme daleko víc aktivnější. V kabině jsem hráčům říkal, že pokud dáme gól, tak utkání ještě není ztracené a jestli mám hledat nějaká pozitiva, tak to je určitě to, že jsme se zvedli. Pospěch měl dobrou příležitost hlavou, které chyběly centimetry, podařilo se nám pak snížit, takže s výkonem můžu být spokojenější. Spartě mohu k výsledku pogratulovat."