Domácí dělba bodů s Libercem

FK Dukla Praha

10. kolo, ePojisteni.cz liga 2016/17

FC Slovan Liberec

Sestava domácí: F. Rada – Kušnír, Štetina, Bezpalec, Miloševič – Hanousek (K), Čajič (78. Považanec), Daniel Tetour – Néstor, Beauguel (46. Juroška), Olayinka (68. Preisler).

Sestava hosté: Dúbravka – Coufal, Hovorka, Karafiát, Bartošák – Sýkora (72. Folprecht), Breite – Bartl (83. Marković), Ševčík, Vůch – Baroš (K) (80. Komličenko).

• ŽK: 65. Štetina – 33. Sýkora, 45. Baroš, 68. Breite.
    Rozhodčí: Zelinka – Pospíšil, Vitner.
  • Diváci: 1631
V příjemném podzimním podvečeru si Dukla rozdělila body s hostujícím Libercem. Ačkoliv utkání nabídlo velké množství šancí, včetně nastřelených břeven na obou stranách, žádná střela se gólově neujala, a tak zápas skončil divácky nepopulárním bezbrankovým výsledkem.

Hodnocení trenéra:

Jindřich Trpišovský: „Já mám v sobě asi jediné zklamání, a to že nepadly branky.. Takže když už to měla být remíza, tak aspoň 2:2 nebo 3:3, aby to bylo pro lidi ještě více zajímavé. Jinak si myslím, že jsme sledovali zajímavé utkání se spoustou střel a možností na obou stranách, v relativně vysokém tempu Jsem spokojený s výkonem, protože si myslím, že jsme hráli až na prvních dvacet minut, ve velkém tempu a dokázali v něm vydržet až do 90. minuty. Vytvořili jsme si šance, některé skončily na břevně, něco nám tam vytáhl brankář Rada a některé situace jsme špatně vyřešili, viz to přečíslení tři na jednoho v první půli. Vinou takové „impotentnosti“ okolo pokutového území jsme se připravili o lepší výsledek, protože si troufnu říct, že jsme byli o malinko blíž vítězství než domácí. Ale tím to nechci snižovat, protože domácí hráli taky dobře a že celkově bylo utkání rušné a zajímavé.“

Jaroslav Hynek: „Očekávání, které jsem od tohoto zápasu měl, to aktivitou, živostí a počtem šancí splnilo. Myslím si, že prvních dvacet minut jsme byli živější a přesnější v kombinaci. Do poločasu se ale utkání vyrovnalo. Ve druhé půli bylo ke konci vidět, že Liberec má tempo Evropské ligy v noze a nám docházely síly. Na šance to byl remízový zápas, ale aktivnější byl Liberec, kdy nás asi třikrát více zatlačil. Nicméně my to zvládli defenzivně dobře.“