PORTRÉTY Z JULISKYVojtěch Hadaščok

Doma stále neporažení

23. 10. 2010 | Redakce

Domácí neporazitelnost trvá. Dukla remizovala ve 13. kole druhé ligy se Sezimovým Ústím 1:1, na Julisce tak v této sezoně ještě neprohrála. Jedinou branku Pražanů vstřelil z penalty kanonýr Dani Chigou.

13. kolo, sobota 23. 10. 2010
1:1
(0:0)
Sezimovo ÚstíSezimovo Ústí

Dukla Praha: Rada – Hašek, Vorel, Šmíd, Pospíšil – Malý, Šiml, Hanousek – Svatonský (46. Berger), Chigou, Vrzal (73. Vrána).
Sezimovo Ústí: Doležal – Rožboud, Novák, Nesvadba, Čupr – Kočí (81. Vaněček), Kostečka, Javorek, Jasanský – Horka (81. Vukadinovič), Mach (85. Simr).
Branky: 76. Chigou z pen. – 83. Mach. ŽK: Kočí, Novák, Javorek, Vaněček (všichni SEZ). Rozhodčí: Paták – Zlámal, Moudrý.
Diváci: 520

Utkání bylo od prvních minut velice vyrovnané, žádný z týmů se dlouho nemohl probít k výraznější šanci. V 15. minutě se hnal na gólmana Petr Malý, brankář Doležal byl pozorný a sebral míč ještě před dotírajícím záložníkem. V 19. minutě se míč nebezpečně přiblížil k brance Dukly, vše vyřešil skluzem gólman Rada. Ve 22. minutě zahrával standardní situaci ze zajímavé pozice Pavel Hašek, jenže trefil zeď.

Ve 29. minutě dala Dukla gól. Jenže nebyl uznán. Střelu Pavla Haška zachytil na malém vápně Ondřej Šiml a kopl míč pod břevno. Pomezní rozhodčí ale odmával ofsajd, jak je však patrné z videozáznamu, o ofsajd se v žádném případě nejednalo.

O pár desítek vteřin později střílel v tísni a z voleje Petr „Pedro“ Malý, branku z hranice velkého vápna netrefil. Vzápětí zakončili z podobné pozice i hosté, ani jejich střela ale branku netrefila – o kousek minula pravou tyč. Ve 38. minutě vybojoval standardní situaci Ondřej Vrzal, jenže následný kop přeletěl zeď i branku. Tři minuty před koncem prvního poločasu se do velké šance dostal Jan Svatonský, který stál po nahrávce Daniho Chigoua sám proti gólmanovi, zblízka ale napálil brankáře.

Druhý poločas začal velkou šancí Pražanů. Na malém vápně nejprve zakončoval Chigou a vzápětí dorážel z úhlu Berger. Brankář Doležal byl v obou případech úspěšnější. V 56. minutě přišla další gólovka Dukly, jenže Hašek z několika metrů branku netrefil a poslal míč těsně vedle levé tyče. Ze dvou nebezpečných protiútoků zahrozili i Jihočeši, obrana si vždy poradila. V 65. minutě se do vápna přihnal Mach, gólman Rada si s jeho střelou z úhlu poradil. V 73. minutě zahrávali domácí hráči tři rohové kopy za sebou, ani jeden z nich se neujal.

V 75. minutě se do vápna probil Tomáš Pospíšil a byl faulován. Penalta! Dani Chigou ji střelou k pravé tyči proměnil.

V 83. se hostům podařilo srovnat. Mach si naběhl na malé vápno, kam dostal nahrávku. Ačkoliv měl míč na dlouhou nohu, poslal ho k pravé tyči – 1:1.

V 86. minutě se dral do zakončení na malém vápně Dani Chigou, míč se pak odrazil k Vránovi, jenž branku netrefil. Dukla v závěrečných minutách sevřela Sezimovo Ústí. V 87. minutě zahrával z 25 metrů standardní situaci Berger. Brankář Doležal střelu k tyči dobře viděl a poradil si. V 90. minutě hledal Chigou za obranou Bergera, před ním ale sebral míč Doležal. V posledních vteřinkách měl ještě šanci k zakončení Hanousek, jeho střela z prostoru penalty byla příliš slabá. Utkání tak skončilo 1:1.