PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma

Dobrý výkon Dukly k vítězství nestačil

11. 2. 2013 | Redakce

Ani ve třetím utkání hráči Dukly na vítězství nedosáhli a prohráli 3:1 s ruským týmem FC Rostov. "Výsledkově to žádná sláva není, ale výkon nesl lepší měřítko, než předcházející utkání," uvedl trenér Luboš Kozel.

přát., pondělí 11. 2. 2013, 14:30
1:3
(0:1)
Rostov na DonuRostov na Donu

Dukla Praha: Rada - Romera, Štetina (46. Božič), Vorel, Vrzal (82. Hanousek) - Borek (42. Ouedraogo), Kalouda (62. Malý 82. Marek)), Podrazký - Berger (62. Hašek), Pospěch, Engelmann (46. Svatonský).
Branky: 55. Pospěch - 45. Nikolič, 59. Kalašev, 90. Sinama Pongolle.

Dukla do utkání vstoupila velmi aktivně a většinu času byla výkonově lepším, než ruský celek FC Rostov. První velkou šanci měl již ve 2. minutě utkání, po přihrávce Podrazkého, Zbyněk Pospěch, ale minul. Ve 4. minutě krásně unikl po levé straně Engelmann, ale ve vápně se zbrkle rozhodl pro přihrávku a celou akci tím zastavil. V 7. minutě po Kaloudově přihrávce zakončoval Berger těsně vedle. V 9. minutě po pěkné akci vpravo střílel poněkud ukvapeně Pospěch a minul. První supeřova střela na branku přišla v 21. minutě z trestného kopu, ale Filip Rada chytil. Ve 23. minutě se v šanci, po prostrčení Kaloudy, objevil Berger, ale šanci nevyužil. Ve 25. minutě Romera vysunul Pospěcha, který se pokusil technickou střelu k tyči překonat brankáře, ale branku minul. Ve 42. minutě pálil pohotově z více než dvaceti metrů Ismael, ale ani tato střela k brance nevedla.

Ve 45. minutě přišla první chyba ve středu obrany a FC Rostov se dostal do vedení - 0:1.

V 52. minutě se po míči za obranu objevil téměř sám před brankou ruského týmu Zbyněk Pospěch, ale jeho střela byla zblokována.

V 55. minutě Ouedraogo rychle rozehrál trestný kop ve středu hřiště, přesně našel Pospěcha, který postupoval sám na brankáře a vstřelil vyrovnávací gól - 1:1.

V 57. minutě, po rychlé akci soupeře, rozhodčí nařídil za zákrok Tomislava Božiče ve vápně spornou penaltu, kterou soupeř proměnil - 1:2.

O deset minut později přišel další sporný moment utkání, kdy Petr Malý krásně poslal míč za obranu na Pavla Haška, který míč výborně převzal, ale rozhodčí odmával offside. V 69. minutě se po spolupráci Romera - Hašek ke střele dostal Petr Malý, ale ta byla zblokována. V 78. minutě byl v odvážném úniku do vápna Svatonský, ale soupeř v poslední chvíli odvrátil na roh. Po následném rohu vznikl závar před brankou, ale Ouedraogova střela byla zblokována. Deset minut před koncem zahrával Podrazký trestný kop, našel dobře postaveného Vrzala, který minul soupeřovu branku. V 90. minutě měla Dukla obrovskou šanci na vyrovnání! Break 3 na 2, kdy Podrazký krásně nahrál Josefu Markovi, který šel sám na brankáře. Ten jeho střelu ale chytá.

V 92. minutě zahrával soupeř trestný kop z 22 metrů a střelou přes zeď upravil konečný výsledek na 1:3.

Luboš Kozel: "Tak prohráli jsme 3:1, takže s výsledkem spokojenost samozřejmě není. Ruská liga má určitě větší kvalitu než naše, ale já si myslím, že jsme prohráli zápas, který jsme měli jednoznačně vyhrát. Výkon v prvním poločase byl velmi slušný, de facto jsme šli dvakrát sami na branku, měli čtyři další šance a soupeř neměl žádnou. A místo, abychom vedli, tak jsme dostali ve 45. minutě branku do šatny. Ve druhém poločase, když už jsme se zvedli a vyrovnali, byla odpískána penalta a soupeř šel znovu do vedení. My na vyrovnání měli tři šance, ale ani jednu neproměnili a ten kalich jsme si ve třetí minutě nastavení, kdy nám soupeř dal třetí branku, vypili do dna. Takže výsledkově žádná sláva, ale výkon nesl lepší měřítko, než předcházející utkání."