Devítizápasovou vítěznou šňůru Baníku jsme přetrhnout nedokázali a v Ostravě prohráli 3:0

22.04.2023, 13:00
areál Vista

FC Baník Ostrava

3:0

(1 : 0)

23. kolo, U19 - starší dorost A 2022/2023

Gothard – Krejčí, Kolman (46. Bohatý), Kocman, Škoch, Prior – Šelicha, Kulhavý (60. Atsuta), Kožený – Mikeš (75. Pokorný), Uher (60. Uher

• Branky: 41. Musil, 74. Slipchenko, 89. Tarasenko ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .
Na skvěle připraveném trávníku sportovního centra Vista jsme podlehli domácím, kteří se vezou na vítězné vlně. Vzhledem k průběhu utkání bylo vítězství Baníku zasloužené.

Po utkání trenér Tomáš Kulvajt řekl:

"První poločas jsme měli problém v organizaci naší defenzívy a hlavně silná levá strana soupeře nám dělala problémy. Přesto jsme dokázali všechny šance soupeře slušně odbránit. O to víc mrzí inkasovaná branka po rozehraném rohovém kopu, které o několik minut dříve předcházela naše velká šance ze hry. Filip Mikeš však v dobré možnosti nedokázal přesně zakončit. Do druhého poločasu jsme upravili rozestavení a srovnali se v organizaci obranné fáze. Obraz hry se vyrovnal a my byli domácím vyrovnaným soupeřem. Bohužel se nám nepodařilo vyrovnat ani Petrem Bohatým ani Shoyou, který nastřelil břevno. O vítězství tak paradoxně rozhodla naše hrubka v rozehrávce při pasáži hry, kde jsme hráli velmi dobře. To bylo pochopitelně zlomové. Branka v závěru již nic neřešila, i když pochopitelně mrzí. Je však třeba objektivně říci, že z celkového pohledu byl Baník lepším týmem a vyhrál zaslouženě. My tak můžeme jejich hráčům a trenérům jen poblahopřát k prodloužení jejich zajímavé vítězné série."