Devatenáctka zakončila sezónu vydřeným, ale zaslouženým vítězstvím

2. 6. 2014 | Redakce

Devatenáctka zakončila sezónu vydřeným, ale zaslouženým vítězstvím

K poslednímu utkání ročníku 2013/14 zajížděl dorost U19 do Ústí nad Labem. Nad tamějším týmem zvítězil 1:0 a loučí se tak se sezonou vítězně. O konečném umístění rozhodnou víkendové zápasy 29. kola, které devatenáctka předehrávala ve středu s Litvínovem.28. kolo, sobota 31. 5. 2014, 10:00
Ústí n. Labem Ústí n. Labem
0:1
(0:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Dukla Praha: Němčanský – Bohánek, Kadavý, Šupina, Bezděk – Farkaš, Petrák (60. Bezpalec), Volek – Beneš (85. Pešička), Vachoušek (60. Brabenec), Veliký (79. Vosátka).
Branka: 41. Petrák (Bohánek, Farkaš).

Komentář

Úvodní aktivní dvacetiminutovku domácích jsme důsledností v defenzívě přestáli a postupně se dostali zlepšeným držením míče do zápasu. Naše snažení vygradovalo před poločasem vedoucí brankou Petráka, který skluzem na zadní tyči dopravil do sítě střílený centr Bohánka z pravé strany. O minutu později mohl Volek z blízka navýšit skóre, hlavou však ve výskoku minul. Druhý poločas byl oboustranně otevřený, větší šance jsme si však vytvořili my. Veliký nastřelil břevno, střídajícího Brabence vychytal domácí brankář Čermák. V závěru si domácí vytvořili i díky množství standardních situací tlak, který se nám podařilo společnými silami přestát a ze hřiště druhého týmu tabulky si odvážíme vydřené, avšak zasloužené vítězství.

Ohlasy trenérů

Tomáš Kulvajt: "Úvodních dvacet minut jsme hledali recept, jak se přízemní kombinací dostat přes zhuštěný blok soupeře z čehož pramenili některé ztráty a rychlé kontry domácích. Postupně jsme však domácí začali kombinačně převyšovat a závěr poločasu nám vyšel skvěle. Druh poločas jsme bohužel gól nepřidali, takže závěr byl trochu hektický, kluci ho ale zvládli na výbornou.
Celkově nám druhá polovina jara vyšla skvěle. Z předchozích šesti utkání jsme 5x zvítězili a jednou remizovali a tuto šňůru jsme chtěli dotáhnout v Ústí až do konce, což se nám podařilo. Za celou sezónu je potřeba kluky pochválit. Po celou dobu pracovali poctivě a trpělivě, i když se nám v některých fázích soutěže nedařilo. Výkony i výsledky z druhé poloviny jara jsou proto pro ně odměnou a zpětnou vazbou jejich pracovitosti. V příštím týdnu nás ještě čeká mezinárodní turnaj v Německu, kde kluci věřím naberou další zkušenosti v mezinárodní konfrontaci a snad bude příjemnou třešničkou na dortu celé sezóny."
 

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu