Devatenáctka zakončila sezónu vydřeným, ale zaslouženým vítězstvím

FK Ústí nad Labem

0:1

(0:1)

28. kolo, Starší dorost U19 2013/14

Sestava hosté: Němčanský – Bohánek, Kadavý, Šupina, Bezděk – Farkaš, Petrák (60. Bezpalec), Volek – Beneš (85. Pešička), Vachoušek (60. Brabenec), Veliký (79. Vosátka).

• Branka: 41. Petrák (Bohánek, Farkaš).
K poslednímu utkání ročníku 2013/14 zajížděl dorost U19 do Ústí nad Labem. Nad tamějším týmem zvítězil 1:0 a loučí se tak se sezonou vítězně. O konečném umístění rozhodnou víkendové zápasy 29. kola, které devatenáctka předehrávala ve středu s Litvínovem.

Tomáš Kulvajt: "Úvodních dvacet minut jsme hledali recept, jak se přízemní kombinací dostat přes zhuštěný blok soupeře z čehož pramenili některé ztráty a rychlé kontry domácích. Postupně jsme však domácí začali kombinačně převyšovat a závěr poločasu nám vyšel skvěle. Druh poločas jsme bohužel gól nepřidali, takže závěr byl trochu hektický, kluci ho ale zvládli na výbornou.
Celkově nám druhá polovina jara vyšla skvěle. Z předchozích šesti utkání jsme 5x zvítězili a jednou remizovali a tuto šňůru jsme chtěli dotáhnout v Ústí až do konce, což se nám podařilo. Za celou sezónu je potřeba kluky pochválit. Po celou dobu pracovali poctivě a trpělivě, i když se nám v některých fázích soutěže nedařilo. Výkony i výsledky z druhé poloviny jara jsou proto pro ně odměnou a zpětnou vazbou jejich pracovitosti. V příštím týdnu nás ještě čeká mezinárodní turnaj v Německu, kde kluci věřím naberou další zkušenosti v mezinárodní konfrontaci a snad bude příjemnou třešničkou na dortu celé sezóny."